Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Greve in Chianti

Greve in Chianti má ideální polohu pro poznávání krás Toskánska, jelikož se nachází přímo v jeho centru. Ve vinařské oblasti Chianti Classico se každé září konají důležité oblastní slavnosti vína. Během svého pobytu budete moci ochutnat vína a pokrmy, pro které je Toskánsko tolik vyhledávané - samozřejmě Chianti, ale také vysoce kvalitní vonný olivový olej z této oblasti, který se používá při přípravě tradičních pokrmů jako je ribollita, bruschetta a zuppa di farro. Pro milovníky koní je nedaleko odtud jezdecká škola.

Typické italské červené víno pochází z oblasti pojmenované po Monti del Chianti. Pohoří se rozkládá přibližně uprostřed mezi Sienou a Florencií. Chianti může turistům nabídnout krásnou přírodu i kulturní a historické památky. Skrze pohoří vede mezi Florencií a Seinou silnice Via Chiantigiana. Na trase leží známá osada Greve in Chianti, proslulá v září konaným veletrhem vína Chianti Classico.

Historická obec Greve leží na stejnojmenné říčce a je hlavním místem ve vinařské oblasti zvané Chianti Classico. Charakteristickým znakem této italské obce je asymetrické náměstí s arkádami, kde se čas od času konají trhy starožitností. Chianti, toskánský kraj proslulý nádhernou krajinou posetou olivovými háji a vinicemi se pyšní výrobou velmi známého a lahodného vína zvané Chianti.

Staňte se hosty například agroturistické usedlosti Vino e olio, která se nachází v srdci Chianti Classico; jedná se o izolovaný komplex z větší části kamenných staveb původem z 19. století obklopený lesem. V okolí se rozkládá 20 ha vinic a 40 ha olivových hájů, jehož roční produkce činí úctyhodných 900 hektolitrů vína Chianti Classico a 55 hektolitrů panenského olivového oleje.

Zajímavost
U obce Greve in Chianti mezi Florencií a Sienou, v srdci oblasti Červeného kohouta (Gallo nero) Chianti Classico se na vrcholu krásného kopce nachází zámek Verrazzano. Na místních vinicích pěstovali révu již staří Etruskové a následně Římané až do 7. století, kdy usedlost koupila šlechtická rodina Verrazzano.

V současné době zámek i vinařství vlastní Luigi Cappellini, obdělává 44 hektarů vinic s velkou péčí. Luigi je vinař, který je velkým tradicionalistou, pro svá Chianti nepoužívá barikové sudy a do Chianti nepřidává mezinárodní odrůdy jako Cabernet nebo Merlot. Jeho Chianti jsou taková, jak Chianti vždy bývala. Plná, výrazná, maximálně vyjadřujíc Chianti Classico z Greve ve své ryzí podobě.

Návštěva zámku Verrazzano je velkým zážitkem. Je zde i několik malých, velice půvabných pokojů, které se dají pronajmout a návštěvníci si tak mohou užít kouzla Toskánska s veškerým komfortem.

Tipy na výlety
Města, která rozhodně stojí za navštívení, jsou 30 km vzdálená Florencie známá jako kolébka renesance či 40 km vzdálená Siena, jež si dokázala zachovat útulný kolorit náhorního města, lišící se od ostatních měst gotickými cihlovými stavbami. Dalšími zajímavými místy hodnými k navštívení jsou určitě také Castellina v Chianti, San Gimignano a Monteriggioni.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA