Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mercatale Val di Pesa

Vesnička Mercatale Val di Pesa se rozkládá v centru Toskánska, v kraji Chianti, který je proslaven výrobou těch nejlepších italských vín. Právě zde se vyrábí kvalitní červené víno Gallo Nero. Pěstováním a výrobou vína se zabývá převážná část obyvatel. Obec je situovaná v nadmořské výšce 290 metrů a kolem ní se rozprostírá úžasná toskánská krajina, pro kterou jsou typické mírné kopce lemované olivovými háji a lány vinic.

Díky jejímu umístění je z vesničky nádherný výhled na okolní krajinu. Centrem veškerého dění v Mercatale se stala široká náves Piazza Vittorio Veneto, která již od dávných dob slouží také jako tržiště. Kolem ní zůstalo dochováno mnoho půvabných domů z 16. a 17. století. Dominantou této oblasti je nedaleký hrad postavený v 13. století. Marcatale Val di Pesa je ideálním místem pro strávení klidné a ničím nerušené dovolené. Poznávat tady můžete nejen kulturu a umění, ale také překrásnou přírodu a typický venkovský život místních obyvatel.

Pokud se budete chtít vypravit za poznáním dalších zajímavých míst Toskánska, nevynechejte návštěvu nedaleké Florencie. Ta je považována za kolébku italské renesance a místo, kde vznikly jedny z nejvzácnějších uměleckých děl, jako třeba Michelangelova socha Davida či Botticelliho obraz Zrození Venuše. Asi 5 km je vzdálena také vesnička San Casciano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA