Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arcidosso

Arcidosso je půvabné horské městečko rozkládající se na jihovýchodě Toskánska v nadmořské výšce 680 m n. m. ve svahu hory, nebo spíše vyhaslé sopky, Monte Amiata (1193 m. n. m.). Návštěvníkům nabízí nádherný panoramatický výhled do okolní krajiny a na přilehlé jezero.

Jeho dominantou je jednoznačně majestátní hradní tvrz, pevnost Rocca Aldobrandesca, která na první pohled naznačuje velmi bohatou historii města. První písemné dochované zmínky o něm se datují k roku 860 n.l.

K dalším lákavým historickým památkám patří kostely Chiesa di San Leonaro a Chiesa della Madonna dell´Incoronata. Arcidosso je rovněž dějištěm četných slavností a festivalů. Velmi populární je zejména listopadový hudební festival, spojený s ochutnávkou čerstvě vylisovaného olivového oleje.

Od konce středověku až do současnosti se místní obyvatelé živí pastevectvím (zejména chovem koz a ovcí) a zemědělstvím (pěstováním vína, oliv a ovoce).  Postupem času upustili od kaštanů, naopak mnohem více se zaměřili na produkci okrasných zahradních rostlin. Ještě dnes se zde v mnoha rodinách vyrábí tradičním způsobem sýr, zpracovává se vlna a činí kůže.

Arcidosso je klidné místo, vzdálené 55 km severovýchodně od města Grosseto, 75 km jihovýchodně od Sieny a 100 km jižně od Florencie. Svou polohou a malebnou krajinou je ideální pro všechny, kteří chtějí v tomto odloučeném rohu Toskánska pozorovat italský způsob života v jeho přirozené, ničím neošperkované podobě.

Při toulkách zdejší krajinou se nabízí i možnost výletu do nedaleké přírodní rezervace Monte Labro.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA