Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pergine Valdarno

Italské Pergine Valdarno leží v horním úseku údolí Valdarno mezi kopci Chianti a rovinou Pergine. Valdarno je posazeno v krajině lemované olivovými háji a vinicemi, ostatně jako mnoho toskánských obcí. Pergine Valdarno má i zajímavou historii a typické starodávné stavby. Naleznete zde hrad datující se již od 11. století, jehož ruiny jsou dnes včleněny dovnitř této malé italské vesnice.

K vidění v okolí Pergine Valdarno je farnost San Pietro v Prescianu, kostel San Michele Arcangelo v obci Pergine, Bandella - průmyslové archeologické muzeum. Pro poznávání přírodních klenotů Toskánska určitě navštivte Národní Rezervaci Valle dell´Inferno.

Ideální poloha Pergine Valdarno ležícího v trojúhelníku nádherných měst - Florencie-Siena-Arezzo poskytuje možnost konání výletů do těchto známých italských měst a poznávání těch nejkrásnějších míst v celém Toskánsku.

O oblasti Arezzo se dá říct, že je typickým představitelem umělecké, historické a přírodní krásy Toskánska - jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších regionů na mapě světového turismu. Oblast má bohatou etruskou minulost a mnohá svědectví o starověké kultuře naleznete v Muzeu archeologie v Arezzu. Oblast se může pochlubit pozoruhodným architektonickým dědictvím. Naleznete zde mnoho hradů, románských kostelů a náboženských oblastí.

Stojí za to zmínit vína Chianti dei Colli Aretini, Bianco Vergine della Val di Chiana a víno Colli dell´Etruria Centrale produkované v této oblasti. Už jen pro ta znamenitá vína, stojí za to naštívit oblast Arezzo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA