Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Populonia

Populonia se nachází v západní části Toskánska, na tzv. “pobřeží Etrusků”, severně od oblasti Maremma, na dohled známých toskánských ostrovů Elba, Capraia a Gorgona. Populonia je staré etruské město ze 7. stol. př. Kristem. Stopy etruského osídlení se nachází roztroušeně po celé Maremmě. Z těch nejdůležitějších lze nalézt nekropoli u starého etruského přístavu Populonia, v zálivu Baratti, kde lodě dovážely a kde bývalo opracováváno železo, pocházející z pár mil vzdáleného ostrova Elba.

Je to hlavní místo středního úseku toskánského pobřeží Costa Etrusca s dlouhou písčitou pláží, přístavem jachet a širokým výběrem nabídek pro sport a volný čas. Vnitrozemí zve svou kouzelnou kopcovitou krajinou a některými typickými místy, jako Suvereto, Sassetta, Campiglia Marittima, Bolgheri, Castagneto Carducci.

Tipy na výlety
Zdejší zóna přírodně historicky archeologického významu přímo vybízí k pěším túrám, projížďkám na kolech či na koních. Oblast je zajímavá místními víny, olivovým olejem a tradiční kuchyní. K návštěvě láká blízkost termálních lázní Venturina a zachovalých historických městeček Campiglia M.ma, Castagneto Carducci, Bolgheri, Massa M.ma, Populonia a dalších. Pro milovníky nenarušené přírody je ideální návštěva blízké přírodní rezervace “Parco della Maremma”.

Turisticky zajímavá je také možnost plavby na "Napoleonův ostrov" Elba, který je od toskánského pobřeží vzdálen jen 15 km, případně ostrov Capraia a Gorgona (asi 1 hodina plavby).

Archeologickým parkem v této oblasti je Parco Archeologico di Baratti e Populonia, kde se nacházejí zajímavé etruské hrobky. U parku je vesnička Populonia Alta, která je obehnána zdmi a chrání ji hrad z 15. stol. Za vidění stojí Etruské muzeum či věž Torre di Populonia. Vedle parkoviště je Etruská akropole staré Populonie, která byla objevena v letech 1980 - 90.

Právě v Toskánsku najdete krajinu, kterou znáte z pláten renesančních mistrů. Spatříte zde typické vinice, olivové háje, ale středověká měst na pahorcích. Dnešní hlavní město regionu – Florencie – se do kulturního popředí dostává v období renesance. Seznámit se zde však můžete i s kulturou Etrusků, neboli Tusci, kteří zde sídlili již v 8. stol. př. n. l. a od nichž je název regionu odvozen. K návštěvě doporučuje města Arezzo, Cortona, Lucca, Pisa, Pitigliano, San Gimignano, Saturnia, Sorano, Vetulonia a Volterra.

Zajímavost
Na území města Populonia v 6. století př. n. l. se nacházel areál etruských hutí v zálivu Barrati napravo v oblouku nad přístavem. V místech zaniklé etruské lokality Populonia na břehu zátoky Barrata bylo nalezeno už několik vzorků strusek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA