Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montelupo Fiorentino

V samém srdci Toskánska se uprostřed vinařského kraje Chianti rozkládá 12 tisícové město  Montelupo Fiorentino. Leží na soutoku řek Arno a Pesa, asi 22 km od Florencie. Tyto vodní toky sloužily jako důležité cesty a výrazně tak pomohly v rozvoji řemesel. Většina obyvatel pracuje v oděvním průmyslu, zemědělství, zabývá se pěstováním a zpracováním vína či chovem dobytka. Město je známé také výrobou tradiční keramické manufaktury, najdete zde i keramické muzeum. Kromě toho se zde každoročně konají keramické slavnosti Festa Internazionale della Ceramica.

Turisté zde najdou dostatečné zázemí v podobě ubytovacích kapacit, restaurací, barů a dalších služeb, které jim zaručí bezstarostnou dovolenou. Přestože Montelupo není nijak velkou obcí, je zde poměrně rušno. Na každém kroku najdete obchod se suvenýry a nejrůznějším zbožím, na své si zde přijdou rovněž milovníci večerní a společenské zábavy.  V minulosti tvořilo Montelupo důležitou spojnici mezi provincií Florencie, Tyrhénským mořem a Apeninskou oblastí.

Město je ideálním výchozím místem pro poznávání dalších skvostů Toskánska. Vydat se můžete například do Florencie, která je považována za kolébku italské renesance. Vznikla zde taková umělecká díla, jako je například Michelangelova socha Davida či Botticelliho obraz Zrození Venuše. Vynechat byste rozhodně taktéž neměli návštěvu města Pisa se slavnou šikmou věží a náměstím zvaným „pole zázraků“. Tyto jedinečné památky se navždy zapíší do vaší paměti a určitě se sem budete chtít znovu vracet.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA