Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cavriglia

Cavriglia je malá historická obec v provincii Arezzo, vzdálená od samotného centrálního města oblasti asi 30 km. Rozkládá se na svazích Chianti v nadmořské výšce 308 metrů nad mořem.

Dominantou obce je jednoznačně kostel San Giovanni Battisty. Románská památka, postavená v letech jedenáctého a dvanáctého století, několikrát zrestaurovaná. Současná podoba má barokní vzhled se štukovou výzdobou. Ke kostelu je připojené malé muzeum s terakotovými sochami a obrazy a posvátnými klenoty. Velmi zajímavou je další církevní budova, kostel San Pancrazia.

V Cavriglii se v minulosti těžilo hnědého uhlí. Dnes je oblast považovaná za přírodní park. Pokrývá plochu 600 hektarů a je obklopen lesy s převahou kaštanových a bukových stromů. Ze zvířat tady můžete narazit například na muflony, daňky, srnce a další zvířata. Vstup do parku je zdarma.

Zároveň je oblast kolem Cavriglia ideální pro cyklistiku. Mnoho tras se dá zvládnout i pěšky, nebo můžete využít i nabídky některé z mnoha zdejších agrofarem, nabízejících projížďky na koni.

Tipy na výlet:
Nedaleko vesnice Cavriglio se nachází botanická zahrada Roseto Botanico, kde se můžete obdivovat kráse těch nejexotičtějších růží, jaké kdy můžete spatřit. Další blízkou památkou je Antica Pieve, rozlehlá středověká farnost.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA