Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rapolano Terme

Rapolano Terme se nachází v centru Toskánska, v jeho nejkrásnější oblasti Chianti. Samotný název Rapolano Terme napovídá, že se jedná o termální lázně. V lázeňském středisku Rapolano Terme se můžete nechat hýčkat některou z nabízených léčebných kúr, nebo jen horkými vodami zdejších pramenů.

Lázeňské prameny byly v 15. století známé při léčbě artritidy a revmatismu. Jedna z lázeňských van je stále ještě v provozu, a to od května do října.Teplota vody v ní se pohybuje okolo 32° Celsia a hosté ji mohou využívat.

Toskánská oblast Chianti je nejen proslulá výrobou lahodného vína, ale také kopcovitou krajinou lemovanou olivovými háji a vinicemi. Pro strávení klidné dovolené, prostoupené relaxací v překrásné toskánské krajině je Rapolano Terme v Itálii tím pravým místem.

Rapolano Terme nabízí svou polohou ideální výchozí bod pro výlety do celého rozmanitého Toskánska. Místa, jež by neměly být na vaší dovolené opomenuty, jsou bezesporu nádherné italské město Siena, které si zachovalo kolorit útulného náhorního městečka a také půvabné město Arezzo, jež bylo za doby Římanů střediskem hrnčířství.

Agroturistika
Poblíž termálních lázní Rapolano Terme se nachází renovovaná toskánská usedlost San't Alessandro (asi 20 km jihovýchodně od Sieny). U usedlosti se nachází bazén, který je hostům k dispozici a v přípravě je i malé meditační místo, které nabízí výhled do krajiny a také pohled na blízký hrad San Gimignanello. Toto místo se hodí např. pro romantické večeře ve dvou. Hosté mají možnost navštívit místní lázně se slevou. Majitelé usedlosti nabízejí také kurzy vaření a italského jazyka, ochutnávky skvělých vín, půjčení horských kol a mnohé další aktivity.

Dalším tipem může být šlechtické sídlo ze 17. století, které je součástí 320 ha statku. Jde o příjemné místo pro strávení příjemné dovolené v přírodě v srdci Toskánska, asi 27 km od Sieny. Pěstuje se zde hlavně vinná réva (červené toskánské odrůdy) a olivy (panenský olivový olej). V okolí jsou rozsáhlé středomořské lesy, které obklopují obilná a slunečnicová pole. Ke statku  patří několik dalších kamenných typicky toskánských staveb.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA