Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pistoia

Pistoia leží v oblasti mezi Florencií a Luccou. Díky své pozici mezi dvěma slavnými sousedy bývá řazena mezi druhořadá města, což vůbec neodpovídá skutečnosti, neboť toto město má co nabídnout. Pistoia je historické a rušné město, obklopené krásnou krajinou, typickou pro Toskánsko. Italská Pistoia leží na břehu řeky Ombrone a kromě překrásných výhledů na okolní kopce toto italské město také láká k návštěvě mnoha památek.

Prohlídku můžete začít na hlavním náměstí Piazza del Duomo, které lemují středověké paláce, malá muzea a baptisterium. Nejdříve se vydejte do katedrály z 12. století, ve kterém se nachází slavný stříbrný oltář Dossale di San Jacopo, který patří k nejúchvatnějším italským uměleckým dílům ze stříbra. Práce na něm byly zahájeny v roce 1287 a pokračovaly až do roku 1456. Je na něm 628 postav a váží téměř jednu tunu. Při prohlídce mnoha krásných kostelů určitě nevynechejte Sant´Andrea, ve kterém se nachází nádherná kazatelna (1297) od Giovanniho Pisana. Za návštěvu stojí i středověká nemocnice Ospedale del Ceppo.

Zajímavosti
Městečko Pistoia s velmi zajímavou historií je již odedávna centrem kovářství. Dřívější obyvatelé Pistoie kdysi nechvalně prosluli násilím a intrikami mezi dvěma znepřátelenými pistoiskými frakcemi Bianchi a Neri (Černí a Bílí). Jejich oblíbenou zbraní byla malá dýka zvaná „pistoia", podle ní se dnes také toto italské město jmenuje.

Vnitrozemská toskánská provincie Pistoia je známá horskou oblastí Abetone se zimními středisky, termálními prameny v Montecatini nebo městem Pescia – vyhlášeným střediskem květinářství. Ve vesnici Collodi zase prožil část dětství spisovatel Carlo Lorenzini, autor Pinocchiových dobrodružství.

Tipy na výlet
Pistoia má ideální polohu pro konání výletů za krásami toskánských měst, jakými jsou bezesporu kolébka renesance Florencie a vznešené město Lucca.

Pokud si budete chtít vychutnat příjemnou atmosféru Toskánska, vydejte se do 15 km vzdáleného termálního koupaliště, kde máte možnost vyzkoušet některou z nabízených léčebných kúr a nechat se hýčkat v rukách odborníků.

Velmi známým místem provincie Pistoia jsou luxusní termální lázně Montecatini Terme v údolí Val di Nevole. Návštěvníky zde určitě okouzlí perfektně udržované zahrady a přírodní parky. Navštívit můžete také luxusní lázeňské hotely, které jsou postaveny v honosném secesním slohu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA