Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castellina Marittima

Castellina Marittima je středověká, ne příliš rušná vesnice, rozkládající se na svahu jednoho z mnoha bezejmenných kopců mezi městy Pisa a Livorno, v nadmořské výšce 375 m. Od moře je vzdálená zhruba 18 km.

Castellina Marittima je pověstná zejména díky těžbě alabastru, krystalino-zrnitého vápence, který se nachází v zdejších podzemních dolech. Tento druh nerostu sloužil již v době římské civilizace k výrobě nádherných dekorací, zejména sošek.

Castellina Marittima je pro svůj klid a úžasné panoramatické výhledy na okouzlující, typicky toskánskou, krajinu ideálním místem pro klidnou a oddychovou dovolenou.

Kromě pohádkově malebné krajiny se i tato oblast pyšní bohatou historii a velkým množstvím středověkých památek.

Tipy na výlet:
Pokud budete mít příležitost navštívit zdejší oblast, určitě si najděte alespoň jeden den návštěvě dalšího, mnohem většího, půvabného a zároveň světově proslulého historického města Pisa. Je odsud vzdáleno pouhých 50 km.

Dalším, ne nevýznamným historickým klenotem zdejší oblasti, je rovněž necelých 50 km vzdálené město Livorno.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA