Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Buti

Buti je malá obec v samém srdci Toskánska, která se nachází v provincii Pisa. Od slavného města s ještě slavnější šikmou věží je vzdálena jen 20 km.

Z historického hlediska je Buti významná díky šlechtickému rodu Medici, jehož knížata zde začala pěstovat olivovníky. První z nich vysadili na úpatí pohoří Monte Pisani počátkem17. století. Od té doby se olivové sady rozrostly a extra panenský olivový olej se stal zeleným zlatem nejen zdejší oblasti, ale vlastně celého Toskánska.

Olivové háje však nejsou jedinou vegetací v Buti. Naopak. Obklopuje ho malebná krajina provincie Pisy, která se rozkládá od nížiny řeky Arno až po pobřeží Tyrhénského moře. Na severu se tyčí pohoří Monti Pisani s nejvyšší horou Monte Serra (971 m), jižní část je mírně zvlněná nízkými kopci, v nichž je ukryta spousta úžasných středověkých vesniček

Buti je rovněž ideálním výchozím bodem pro výlety do okolní slavnějších historických klenotů Toskánska. Kromě Pisy to jsou například města Pistoia, Lucca, Florencie či město Viareggio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA