Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scarperia

Na severu Toskánska se nachází historická středověká vesnička Scarperia. Najdeme ji v údolí Mugello ve výšce 290 metrů nad mořem, kde je obklopena bujnou vegetací a krásnou divokou přírodou. Scarperia se proslavila hlavně díky množství nejrůznějších slavností, které se zde každoročně konají a také tradicí v nožířství. Při návštěvě městečka určitě nevynechejte prohlídku muzea nožířských nástrojů.

V obci žije asi 6800 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím a chovem dobytka. Pro turisty jsou zde připraveny veškeré potřebné služby a vesnička jim poskytuje dostatečné zázemí. Scarperia je ideálním místem pro prožití klidné, pohodové a ničím nerušené dovolené.

Jen 4 km odtud jsou vzdáleny pláže jezera Lago di Bilancino, kde se můžete koupat v jeho teplých vodách nebo se věnovat řadě vodních sportů. Vyzkoušet můžete surfing, paragliding, plachtění, jízdu na vodních lyžích i kanoistiku. K jezeru vede množství cyklostezek i pěších turistických značených cest.

Celá tato oblast je poseta zajímavými místy a městy, které stojí za návštěvu. Pokud máte k dispozici auto, vydejte se do 35 km vzdáleného nádherného renesančního města Florencie. Florencie bývá často nazývána také jako město Davida či Botticelliho Zrození Venuše a okouzlí vás svou jedinečnou atmosférou i množstvím historických a architektonických památek. Nedaleko Scarperie leží Sant Agata, kde najdete muzeum sakrálního umění a archeologie. V Pieve di Sant Agata se pak tyčí jedna z nejvýznamnějších římských staveb na území Toskánska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA