Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pienza

Mezi vesnicemi jižně od Sieny, v samém srdci Toskánska, se nachází malá Pienza. V 15. století byla vybudována jako modelové renesanční město, ale dnes je to takřka zapomenutá vesnička.

Městečko nacházející se uprostřed přírody, kde žije asi 3 tisíce obyvatel, je známé svou výrobou sýrů, s nimiž se zde můžete setkat doslova na každém kroku. Do centra města vstoupíte bránou Porta al Prato. Velká část obchůdků nabízí typický produkt zdejšího kraje – ovčí sýr (pecorino). Sýry zde zrají i několik let uchované v podzemí a vyrábějí se s nejrůznějšími příchutěmi.

Už ve středověku se do Říma exportovalo toskánské pecorino, pikantní sýr, jehož nejrůznější varianty je nejlépe možné ochutnat právě v Pienze. Mezi ostatními lahůdkami vyniká především pecorino obalené v popelu nebo v listech ořešáku. Jeho specifická chuť se pak určitě stane příjemnou vzpomínkou a důvedem, proč se znovu vrátit.

Městečko je rodištěm papeže Pia II., od jehož jména byl odvozen název. Centrem městečka je náměstí Piazza Pio II., kde se nachází dóm, ale i Palazzo Comunale. Zdejší dóm ukrývá šest oltářních obrazů „Madony s dítětem“, které vytvořili přední malíři té doby. Prohlídka dómu je bezplatná, odtud je možné se vydat dále po městských hradbách. Nabízí se zde nádherný výhled na okolní krajinu a najdete zde příjemné místo pro odpočinek.

Pienza je ospalá vesnička, která se do roku 1459 nazývala Corsignano. Papež Pius II. se v tomto roce rozhodl přetvořit svou rodnou vísku na vzorové renesanční město, avšak zemřel v době, kdy se projekt sotva začal uskutečňovat. Architekti stačili vytvořit katedrálu, papežskou rezidenci a hlavní náměstí obklopené paláci. Tento základ města se zachoval a dnes tvoří srdce jedné z nejmalebnějších italských vesnic. Na první pohled zde zaujmou krásné uličky ozdobené květinami s výhledem do nádherné okolní krajiny.

Blízké Montalcino je další malebnou vesnicí, známou především díky dvěma značkovým vínům, Brunello a Rosso di Montalcino.  O kousek dál leží Montepulciano, typické toskánské městečko na kopci, také proslavené svým vínem – Vino Nobile di Montepulciano.

Toskánsko má svou neopakovatelnou atmosféru s charakteristikou ušlechtilou krajinou, kterou jinde nenajdete. Při návštěv Toskánska poznáte malebnou krajinu připomínající zahradu i starobylá městečka s uzoučkými uličkami, kde jako by se zastavil čas.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA