Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Seravezza

Na severozápadě italského regionu Toskánsko se na pomezí Apuánských Alp a pohoří Orecchiella rozkládá malebná vesnička Seravezza. Celá oblast je bohatá na výskyt mramoru, jehož zásoby jsou obrovské. Najdete zde známé lomy, odkud pochází i mramor, ze kterého svá díla tvořil například slavný Michelangelo. Na každém kroku narazíte na nějakou kamenickou firmu, kde se opracovávají mramory nejrůznějších barev a velikostí. Dříve se v těchto místech rozkládalo středověké sídliště Sala Vecchia. Dnes v tomto městečku žije kolem 13 tisíc stálých obyvatel.

Nejvýznamnější památkou města je kostel sv. Lorenza a sv. Barbary pocházející z roku 1422. Je postaven z mramoru a to i včetně oltářů. Pozoruhodná je radnice a dóm Palazzo Medici z přelomu 16. a 17. století. Přestože městečko leží v nadmořské výšce jen 50 metrů, naskýtají se odtud krásné výhledy na okolní krajinu. Asi 5 km od Seravezza je vzdáleno městečko Pietrasanta. Hezký výlet si uděláte, vypravíte-li se do historického města Lucca, které leží asi 38 km směrem na severozápad. Za návštěvu stojí také malá osada Colonnata, která leží nedaleko místních lomů. Její dominantou je novodobá mramorová socha Krista a kostelík.

Seravezza je ideálním výchozím místem do zeleného údolí Garfagnana, kde máte možnost podnikat celou řadu příjemných pěších výletů. Oblast leží v údolí řeky Serchio a typické jsou pro ni strmé srázy, alpské louky a celková odlišnost od toskánské krajiny. Část Parco della Orecchiella byla vyhlášena za chráněnou přírodní rezervaci. V této oblasti můžete navštívit další zajímavé vesničky, jako jsou Barga a Castelnuovo di Garfaganana.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA