Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Casciano in Val di Pesa

V toskánském kraji zvaném Chianti, který je proslulý výrobou velmi kvalitního italského vína, se rozkládá malebné město San Casciano in Val di Pesa. San Casciano je největším městem v okolí, které si však stále uchovává svůj středověký ráz. Je situováno na vyvýšeném místě, proto jsou odtud krásné výhledy na údolí Pesa a jeho dominantu – starý zámek Bibbione. Kdysi bývalo město florentskou obranou pevností.

Většina lidí, která San Casciano navštívila, se už odtud nechtěla vracet zpět. Je obklopeno nádhernou kopcovitou krajinou a nedotčenou přírodou. Je tak ideálním místem pro poznávání kraje, podnikat můžete pěší výlety do toskánských údolí a za návštěvu stojí také zdejší města. Městečko je protkáno spletí uliček, které lemují typické staré toskánské domky. Na hlavním náměstí stojí kostel Santa Maria del Prato z roku 1304. Na své si zde přijdou také milovníci nakupování, protože se ve městě každé pondělí koná trh. Ulice jsou v té době plné lidí, kteří prozkoumávají jednotlivé barevné stánky. Zakoupíte zde snad úplně vše, na co si vzpomenete – květiny, ryby, olej, med, ovoce, zeleninu i panenský olivový olej.

Navštivte například 20 km vzdálenou Florencii, která je známá jako kolébka renesance a uchovává množství cenných architektonických skvostů. Také náhorní město Siena byste při svých toulkách Toskánskem rozhodně neměli opomenout. Siena vás uchvátí množstvím historických a architektonických památek, cihlových paláců, kamenných věží a zdobených kostelů. Je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Itálii, jelikož je velmi zachovalá a udržuje si kolorit středověkého města.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA