Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Casciano in Val di Pesa

V toskánském kraji zvaném Chianti, který je proslulý výrobou velmi kvalitního italského vína, se rozkládá malebné město San Casciano in Val di Pesa. San Casciano je největším městem v okolí, které si však stále uchovává svůj středověký ráz. Je situováno na vyvýšeném místě, proto jsou odtud krásné výhledy na údolí Pesa a jeho dominantu – starý zámek Bibbione. Kdysi bývalo město florentskou obranou pevností.

Většina lidí, která San Casciano navštívila, se už odtud nechtěla vracet zpět. Je obklopeno nádhernou kopcovitou krajinou a nedotčenou přírodou. Je tak ideálním místem pro poznávání kraje, podnikat můžete pěší výlety do toskánských údolí a za návštěvu stojí také zdejší města. Městečko je protkáno spletí uliček, které lemují typické staré toskánské domky. Na hlavním náměstí stojí kostel Santa Maria del Prato z roku 1304. Na své si zde přijdou také milovníci nakupování, protože se ve městě každé pondělí koná trh. Ulice jsou v té době plné lidí, kteří prozkoumávají jednotlivé barevné stánky. Zakoupíte zde snad úplně vše, na co si vzpomenete – květiny, ryby, olej, med, ovoce, zeleninu i panenský olivový olej.

Navštivte například 20 km vzdálenou Florencii, která je známá jako kolébka renesance a uchovává množství cenných architektonických skvostů. Také náhorní město Siena byste při svých toulkách Toskánskem rozhodně neměli opomenout. Siena vás uchvátí množstvím historických a architektonických památek, cihlových paláců, kamenných věží a zdobených kostelů. Je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Itálii, jelikož je velmi zachovalá a udržuje si kolorit středověkého města.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA