Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Impruneta

Impruneta je malebným toskánským horským městečkem umístěným v Greveském údolí, jímž protéká potok Ema. Impruneta je historická obec ležící v kopcích Chianti mezi olivovými háji, vinicemi a lesy. Toskánská obec Impruneta je známá především výrobou keramiky. Impruneta se nachází na ideálním místě, odkud můžete poznávat rozmanitost Toskánska a překrásnou krajinu oblasti Chianti.

Mezi nejznámější památky města zaručeně patří chrámy, z nichž můžeme hlavně zmínit chrám v Imprunetě, který se proslavil zázračnými zjeveními Madony. Poutníci navštěvují toto místo dodnes. Slavnostní pouť se koná vždy na svátek sv. Lukáše a je doprovázena různými trhy, koncerty a koňskými závody.

V blízkosti Imprunety se také nacházejí překrásné domy se zahradami a ukázkami hrnčířského umění, které jistě stojí za zhlédnutí. Město Impruneta je proslaveno výrobou hrnčířských a keramických produktů od dlaždic, obkladů a cihel až po dekorativní hrnky, pamětní desky nebo gigantické zahradní vázy a olejové džbány. Impruneta je také známá díky festivalu dell'Uva, který se zde vždy slaví koncem září. V překladu jde o slavnost vína, neboť právě oblast Chianti je díky vínu proslulá.

Je dobře známo, že italská kuchyně je regionální. Toskánsko dosáhlo v této specializaci výjimečné postavení. Bistecca alla fiorentina je ve světě známé jídlo, ale mimo Toskánsko ho dostanete jen zřídka. Vlastně pouze v případě, že si nějaký Toskánec otevře restauraci a chce lidi překvapit originální kuchyní. Pak dostanete i florentský biftek. Právě takový gurmánský zážitek vám může poskytnout vyhlášená restaurace Pruneto ve vesničce Impruneta.

V období středověku byla Impruneta součástí vlastnictví rodu Buondelmontů, jimž také patřil hrad ve vesnici Montebuoni. První zmínky o tomto rodu pochází z 10. století. Roku 1135 byli členové rodu Buondelmontů vyhnáni florentskými občany z jejich hradu a stáhli se do Florencie, kde neblaze prosluli svými konflikty s místní šlechtou.

Tip na výlet
Přilehlé imprunetské kopce jsou pokryty olivovými háji smíšenými s jehličnatými lesíky lákající k delším procházkám. Půl hodiny cesty od Imprunety směrem na jih leží Florencie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA