Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montalcino

V samotném středu Toskánska se rozkládá malebná historická vesnička Montalcino, která proslula hlavně výrobou velmi kvalitního italského vína. Víno se zde totiž pěstuje ve výšce 250 – 350 metrů nad mořem na velmi kvalitní jílovité půdě s množstvím lastur. Montalcino leží v jednom z nejkrásnějších míst Toskánska, v údolí Val di Cava. V městečku dnes žije kolem 5100 stálých obyvatel, kteří se kromě pěstování vína živí také turistickým ruchem a chovem dobytka.

Jedno z nejvýznamnějších vinařství nese název Cantina di Montalcino a bylo založeno v roce 1975. Zdejší pracovníci obhospodařují 108 ha vinic. Kontrolují, aby byly hrozny zdravé, vyzrálé a dostaly tu nejlepší péči. Teprve poté se z nich mohou vyrábět vína nejvyšší kvality, která jsou určena pro dlouhou archivaci. Mezi zdejší vína patří například „Brunello“, které je považováno za nejlepší červené víno v celém Toskánsku.

Kromě rozlehlých vinic je krajina v okolí Montalcina pokrytá také olivovými háji. Z městečka je nádherný výhled na Orcia a údolí Ombrone. Pobyt v tomto městě by neměl vynechat ten, kdo na své dovolené vyhledává klid, pohodu a relaxaci.

Nudit se zde však rozhodně nebudete, celé Toskánsko totiž nabízí nepřeberné množství kulturních i přírodních zajímavostí. Nedaleko se nachází krásný klášter Sant´Antimo, který jistě stojí za návštěvu – jde o typický příklad toskánské románské stavby. Jestliže máte k dispozici auto, můžete se vydat za poznáním do 40 km vzdálené Sieny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA