Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Barga

Barga je půvabné horské městečko, které se rozprostírá v překrásném údolí Garfagnana, v nadmořské výšce 410 m n.m. Pokud hledáte místo, kde se zastavil čas, právě jste ho našli. Barga, původně obchodního a průmyslového centrum, patří k méně známým historickým šperkům toskánských údolí.

Romantika středověku zde na vás bude dýchat na každém kroku. Nespočet historických památek, úzké dlážděné uličky, nádherné panoramatické výhledy na okolní malebnou krajinu z městských hradeb, to vše jen umocňuje pohádkovou atmosféru města. Doslova kouzelné scenérie vytvářejí zejména nedaleké Apuánské Alpy a Apeniny.

Kromě zachovalého původního jádra města stojí za zhlédnutí i Barga Giardino, středověká čtvrť, obehnaná polorozpadlými zdmi

Dominantou je bezpochyby mohutná katedrála z 10. století, s krásnou kazatelnou od sochaře Bigarelliho da Como z 13. století. K dalším výrazným památkám patří radnice Palazzo Pretorio z 16. století a barokní kostel sv. Annunziata (1595).

Každé léto Barga hostí Jazzový a Operní festival. Barga se nachází na severozápadě regionu a je posazena ve svahu. Nutno zmínit i její výhodnou polohu k výletům do okolí. Od hlavního města provinci, Lucca, je Barga vzdálená 38 km. K šikmé věži v Pise je to odtud o rovných třicet kilometrů víc.

Dalším důvodem k výletu a zároveň skvělou relaxací, je určitě také termální koupaliště, vzdálené pouhých 17 km, kde se provádějí i bahenní masáže.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA