Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Casale Marittimo

Casale Marittimo je další z velké řady historických horských  italských vesniček . Nachází se na kopci Valle di Cornica ve výšce 250 m n.m., v provincii Pisa v Toskánsku, které je proslulé pohádkově kouzelnou, malebnou krajinou, úrodnou půdou a velmi bohatou historií.

Casale Marittimo poblíž moře. Nejbližší pláž se vyznačuje jak poněkud drsnějším pískem, tak skalnatými útesy. Moře jde zde průzračně čisté a jeho voda patří k nejčistším v celé Itálii.

Jedna z nejžádanějších a nejlépe vybavených pláží se nachází v nedalekém San Vincenzu.

I historickou Casale Maritimo obklopují podobně jako většinu ostatních lokalit v Toskánsku olivové háje. Najdete zde i hrad patřící rodině Della Gherardesca z roku 1000.

Tipy na výlety:
Mimořádně lákavým tipem k výletu je určitě Parco Minerario die Monti della Campigli, založený městskou radou ve spolupráci s Katedrou archeologie a historického umění univerzity v Sieně. Jde vlastně o muzeum pod širým nebem, kde lze nalézt pozůstatky z doby Etrusků a jiných národů.

Vesnice Campiglia Marittima je zajímavá i tím, že Etruskové zde vybudovali kovárnu,která zpracovávala kov nejen pro zdejší obyvatele, ale i pro okolní vesnice.

Další příjemný odpočinek a relaxaci nabízí nedaleký termální bazén, kam se dá dojít i pěšky (cca 1 km).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA