Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Casale Marittimo

Casale Marittimo je další z velké řady historických horských  italských vesniček . Nachází se na kopci Valle di Cornica ve výšce 250 m n.m., v provincii Pisa v Toskánsku, které je proslulé pohádkově kouzelnou, malebnou krajinou, úrodnou půdou a velmi bohatou historií.

Casale Marittimo poblíž moře. Nejbližší pláž se vyznačuje jak poněkud drsnějším pískem, tak skalnatými útesy. Moře jde zde průzračně čisté a jeho voda patří k nejčistším v celé Itálii.

Jedna z nejžádanějších a nejlépe vybavených pláží se nachází v nedalekém San Vincenzu.

I historickou Casale Maritimo obklopují podobně jako většinu ostatních lokalit v Toskánsku olivové háje. Najdete zde i hrad patřící rodině Della Gherardesca z roku 1000.

Tipy na výlety:
Mimořádně lákavým tipem k výletu je určitě Parco Minerario die Monti della Campigli, založený městskou radou ve spolupráci s Katedrou archeologie a historického umění univerzity v Sieně. Jde vlastně o muzeum pod širým nebem, kde lze nalézt pozůstatky z doby Etrusků a jiných národů.

Vesnice Campiglia Marittima je zajímavá i tím, že Etruskové zde vybudovali kovárnu,která zpracovávala kov nejen pro zdejší obyvatele, ale i pro okolní vesnice.

Další příjemný odpočinek a relaxaci nabízí nedaleký termální bazén, kam se dá dojít i pěšky (cca 1 km).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA