Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sinalunga

Na východě Toskánska se v nadmořské výšce 271 metrů rozkládá 12 tisícové městečko Sinalunga, které žije převážně průmyslem. Místní řemeslníci zde vyrábí nábytek, křišťál a kvalitní keramiku. Sinalunga byla původně osídlena Etrusky, po kterých zde zůstalo dochováno množství historických památek. Od 12. do 19. století byla známá pod názvem Asinalunga a místní obyvatelé se živili zejména zemědělstvím. Právě zde byli v roce 1363 poraženi angličtí žoldáci, které vedl Niccola da Montefeltro.

Sinalunga zatím není v popředí zájmu turistů, a to i přesto, že v jejím okolí najdeme množství významných památek. Na náměstí Piazza Garibaldi se nachází kapitula San Martino, v jejímž interiéru jsou umístěny velké štukové sochy světců. Na jižní straně je k vidění kříž z 16. století. Kostel Santa Croce je zdoben fasádami z 18. století a v jeho interiéru je umístěn oltář Panny Marie, který vytvořil italský umělec Luca Signorelli. Na náměstí dále stojí kostel Santa Maria delle Nevi s obrazem od malíře Benvenuta di Giovanniho.

Celé Toskánsko je poseto přírodními zajímavostmi, kostely, kláštery a malebnými vesničkami, které jistě stojí za návštěvu. Vydejte se například do nedalekých městeček Trequanda, Lucignano nebo Val    d 'Orcia. Vynechat byste neměli ani náhorní město Siena nebo architektonicky zajímavou Arezzu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA