Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vinci

V italském Toskánsku se v provincii Firenze nachází malé, ale historicky významné městečko Vinci. Proslavilo se především jako rodiště všestranného umělce, vynálezce, malíře, sochaře a génia Leonarda da Vinciho. Ten se zde narodil v roce 1452 jako nemanželský syn notáře a venkovanky. Žil ve Vinci až do roku 1466, kdy se s otcem odstěhoval do Florencie.

Městečko si do dnešních dní dokázalo uchovat své středověké kouzlo a také množství historických památek. Původními obyvateli byli Etruskové, později bylo osídleno Římany. Dnes má přibližně 14 tisíc stálých obyvatel, kteří neustále dodržují původní tradice a zvyky. V okolí se rozprostírá jedinečná a nedotčená krajina, která láká k procházkám. Panuje zde klidná a pohodová atmosféra, proto je Vinci ideální pro rodinnou dovolenou.

Mezi nejvýznamnější městské památky patří velkolepá hradní věž, ve které je dnes umístěno muzeum „delle Macchine de Leonardo“. Muzeum bylo otevřeno v roce 1953 a seznamuje návštěvníky se životem Leonarda da Vinci a také s jeho vynálezy. Hrad během staletí prošel mnoha architektonickými úpravami. Velkou historickou hodnotu má také knihovna da Vinci, jež uchovává rozsáhlé knižní sbírky. V blízkosti hradu se tyčí farní kostel svatého Kříže. Původně byl vystavěn v románském slohu, ale prošel různými úpravami. Například jeho zvonice pochází z roku 1852, interiér a fasády až z roku 1929. Impozantní je také velká dřevná plastika s názvem „Muž z Vinci“ od sochaře Maria Ceroliho z roku 1987.

Navštívit můžete termální koupaliště, kde máte možnost podstoupit nejrůznější léčebné kúry. Pravidelně se ve městě konají četná kulturní a folklorní vystoupení. Pokud budete chtít poznat i další zajímavá města v okolí, pronajměte si auto a vydejte se třeba do Florencie, Sieny, Pisy, nebo vznešeného města Luccy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA