Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palaia

Historický původ obce Palaia sahá daleko do doby Etrusků a z jejího opevnění se naskýtají nádherné panoramatické výhledy do rozlehlého Toskánska. Palaia leží v překrásném toskánském kraji lemovaném olivovými háji a vinicemi. Právě proto je oblast okolo obce Palaia velmi známá.

Historická vesnice Palaia leží na západě Toskánska a nabízí mnoho variant, jak prožít dovolenou v Itálii. Pokud si budete chtít vychutnávat sluneční paprsky a koupání v moři, zajeďte na 50 km vzdálenou písečnou pláž. Sama obec Palaia nabízí pěknou podívanou v podobě románsko-gotického farního kostela S. Martino ze 13. století, který byl v 18. století přestavěn.

Tipy na výlety
Jen několik dní pobytu v Toskánsku stačí, aby si každý všiml, jak moc změnila renesance zdejší města. Dnes si lze už jen těžko představit, jakou podobu měla města před ní. Palaia je výborným výchozím bodem pro podnikání výletů za ostatními krásami Itálie, především do známých italských měst Florencie či Pisy.

Florencie je světově známé město, jež se rozkládá podél řeky Arno. Florencie má velmi zajímavou historii, která se datuje až do prvního století před Kristem, kde zde stála Juliem Cézarem vybudovaná římská kolonie.

Území provincie Pisy se rozkládá od nížiny řeky Arno až po pobřeží Tyrhénského moře. Jeho krajina nabízí mnoho zajímavých výletů. Údolí řeky Era je ještě dnes jedním z méně známých a méně navštěvovaných míst v Toskánsku.Vrcholy kopců zdobí městečka jako je Peccioli a Palaia, které v minulosti sloužily jako pevnosti. Peccioli také patří do přírodní chráněné oblasti horního údolí Era.

Pisa je hlavní město této toskánské provincie ležící na březích řeky Arno. Je to město s pradávnou historií, první osidlování zde probíhalo již v 5. století před Kristem. Nejznámější historickou památkou Pisy je světově proslulá šikmá věž Torre Pendente z 12. století. Dalšími památkami Pisy je například katedrála zasvěcená Panně Marii, hřbitov Camposanto nebo náměstí PIazza del Cavalieri.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA