Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sansepolcro

Na severovýchodě Toskánska se nachází městečko Sansepolcro, které si do dnešních dní uchovalo svou středověkou atmosféru a mnoho historických a kulturních památek. Rozkládá se kolem benediktinského opatství a v minulosti představovalo jedno z nejdůležitějších center oblasti Valtiberina. Je situováno nad údolím řeky Tibery, proto se odtud můžete kochat nádherným výhledem na okolní hory a kopce.

Dnešní název Sansepolcro vznikl z dřívějšího pojmenování Santo Sepolcro, což v češtině znamená Svatý hrob. K městu se totiž váže legenda o dvou poutnících, kteří putovali zpátky ze Svaté země a dostalo od Boha příkaz, vystavět na tomto místě malou kapli. Tak také provedli a do kaple umístili relikvie donesené z Jeruzaléma.

Dnes ve městě žije kolem 15 tisíc obyvatel. Proslavilo se také tím, že se zde narodil i zemřel významný umělec Piero della Francesca, jehož mistrovská díla můžete obdivovat v muzeu Museo Civico, které je umístěno v budově radnice. V centru města, které jistě stojí za návštěvu, najdeme řadu renesančních a barokních budov. Zajímavé je Aboca Museum, kde jsou vystaveny ukázky z historie lékárnictví a bylinkářství. Impozantní stavbou je městská katedrála, která byla založena v 11. století a v jejímž interiéru je ukrytý dřevěný kříž „Volto Santo“ pocházející z karolinského období.

Vedle katedrály stojí Mannerist Palazzo Laudi a nedaleko se tyčí ještě kostel San Lorenzo, ve kterém jsou k vidění krásné malby Rosse Fiorentina. Za centrum města je považováno náměstí Torre di Berta, kde se pravidelně v září konají slavnosti Palio della Balestra a soutěží se ve střelbě z kuší. Závodníci mají na sobě kostýmy inspirované malbami rodáka Pierra della Francesca. Jednou za dva roky se v Sancepolcru koná jedinečná výstava krajek z celé Itálie i ze zahraničí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA