Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monticiano

V údolí Val d´Merse se rozkládá malebné historické městečko Monticiano, kterému vévodí ruiny středověkého hradu Tocchi. Monticiano je situováno na vyvýšenině v nadmořské výšce 360 metrů, proto se odtud můžete kochat překrásnými výhledy do okolní kopcovité a romantické toskánské krajiny. Vesnička dnes má kolem 1400 stálých obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím, vinařstvím a chovem dobytka.

Historie Monticiana sahá až do 12. století, kdy je o něm zaznamenána první písemná zmínka. Dochovalo se zde mnoho významných architektonických památek. Dříve bylo Monticiano součástí biskupství Voltera, samostatným městem se stalo až o mnoho století později. Při vstupu do vesnice vás hned upoutá pozdně románský kostel Sant´Agostino, jehož interiér je vyzdoben krásnými barokními prvky.

Monticiano spadá pod oblast chráněné přírodní oblasti Maremma, která se stále vyznačuje nedotčenou a divokou přírodou. Dříve se zde vyskytovalo mnoho močálů a neprůchodných cest, proto byla určena spíše pro dobrodružnější povahy. V 18. století však došlo k vysušování bažin a močálů a Maremma se tak stala krajinou s úrodnými zemědělskými pláněmi a lány slunečnic.

Nedaleko městečka Grosseto jsou však stále husté borovicové lesy, neprostupné křoviny, vodní tůně a močály. Stojaté vody se staly domovem pro mnoho druhů vodního ptactva a na loukách se prohánějí stáda divokých koní či maremmských krav, které jsou výrazné svými velkými prohnutými rohy. Krajina je bohatá také na květenu, na jaře kvete levandule, pelyněk a tymián. Během léta všechna voda ustoupí a vyschne a krajina se tak promění v jakousi savanu.

Pokud zatoužíte poznat i jiná zajímavá místa v Toskánsku, vydejte se do 35 km vzdáleného města Siena, které vás uchvátí množstvím historických a architektonických památek, cihlových paláců, kamenných věží a zdobených kostelů. Siena je totiž považována za jedno z nejkrásnějších měst v Itálii, jelikož je velmi zachovalá a udržuje si kolorit středověkého města. Zajímavá je také tím, že většina jejích staveb byla vybudována v gotickém stylu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA