Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castiglion Fiorentino

Castiglion Fiorentino je příjemné historické něstečko, rozkládající se nad údolím Val di Chiana, ve svahu, v nadmořské výšce 340 m.

Oblast východního Toskánska je proslulá pohádkovou krajinou a hlavně velmi bohatá na historické památky. Původ Castiglion Fiorentino sahá až do dob etrusko-římské civilizace. Současný název obec získala až po roce 1014, původně se jmenovala Castiglione Aretino

Nejpřitažlivěší pro turisti jsou bezpochyby už z dálky viditelné majestátní hradby středověké pevnosti Casseri, které se dochovaly téměř neporušené. I samotné jádro vesnice ale ukrývá spoustu architektonicky zajímavých historických budov a kostelů, z nichž nejdůležitější je zřejmě gotický kostel Sv. Františka, Collegiata a Chiesa del Gesú.

Necelé 3 km od města se nachází hrad Montecchio stavěl z 13. století. Jeho základy byly položeny již v 10. Století. I on se dochoval téměř v původní podobě. Trochu dál, asi 20 km od obce nabízí osvěžení v horkých letních dnech malebné jezero. Dohromady s okolní přírodou údolí, do něhož je doslova zasazeno, předvádí návštěvníkům doslova magicky přitažlivou scenérii.

Za návštěvu rovněž stojí i jednoznačně největší historický klenot této oblasti - 18 km vzdálené Arezzo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA