Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Loro Ciuffenna

Loro Ciuffenna je staré městečko postavené na skalnaté římse s několika potůčky a řekami, které tudy protékají. Ciuffenna je hlavní řekou. Při procházce ulicemi centra uvidíte, jak se život místních obyvatel vždy přizpůsoboval řece. Hlavní ulice vede přes most je tu také mlýn, který má kamenný mlýnský kámen pro drcení různého obilí z okolní krajiny.

Tato historická, poklidná vesnice s 5 tisíci obyvateli leží na východě regionu, na úpatí hory, ve svahu s pěknými výhledy do okolí. Na nejvyšším vrcholu vesnice najdete farní kostel Maria Assunta, zmiňovaný a zaznamenaný od 13. století a rozšířený ve 14. století. Tvoří jednu ze zdí věží vesnice. Nižší část známá jako „Fondaccio“ je tvořena nejstarší obytnou oblastí s malými uličkami, schody, náměstíčky a krytými pasážemi, které dodávají městečku dobovou atmosféru. Je zde také výborně přestavěné muzeum věnované Venturino Venturi, kde najdete důležitá díla tohoto umělce.

V okolí se nacházejí kostely S. Pietro a Gropina, což je jeden z důležitých románských kostelů horního údolí řeky Arno. Krásný farní kostel Gropina leží těsně za městečkem a je obklopen menšími skupinami domů.

Tipy na výlety
Výhledy z vesnice Loro Ciuffenna poskytují úchvatné scenérie, které vytvářejí rozmanité Toskánsko. Loro Ciuffenna nabízí mnoho možností výletů za poznáním krás Toskánska. Loro Ciuffenna leží asi 42 km severo-západně od Arezzo a přibližně 55 km jiho-východně od Florencie.

Jedinečné a malebné údolí Arno začíná v bodě, kde sousedí Arezzo, a kde řeka Arno mění směr a vede na sever. Bylo vytvořeno v prehistorických dobách přírodním tokem. Údolí tvoří mírné svahy, je zde k vidění pestrost barev. Po údolí jsou rozmístěny vesnice se zvonicemi, staré městské věže, farní kostely a hrady, a několik vesnic s etrusky znějícími názvy jako Loro Ciuffenna, Gropina a Cenina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA