Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Poggioferro Seggiano

Obec Poggioferro ležící v toskánské provincii Grosseto patří administrativně pod nedalekou obec Seggiano. Ta je vzdálená asi 1 a půl kilometru a situována v krásné toskánské krajině. Sama o sobě není obec Poggioferro ležící v nadmořské výšce569 metrů nijak zajímavá, žije v ní pouhých 25 obyvatel. Velmi atraktivní je ovšem okolí, které přitahuje milovníky přírody a sportu.

Největším lákadlem oblasti je nedaleká vyhaslá sopka Monte Amiata, která se tyčí do výšky 1738 metrů nad mořem. Poslední erupce této sopky proběhly někdy před zhruba 180 tisíci lety. V létě přitahuje milovníky pěší turistiky a cyklistiky, v zimě zase lyžařské nadšence. V okolí sopky vede vyhlášená turistická stezka Anello della Montagna měřící úctyhodných 30 km. V okolí sopky bylo objeveno několik horkých sirných minerálních pramenů, které jsou pozůstatky bývalé vulkanické činnosti. Tyto horké prameny jsou užívány pro léčebné účely, zejména v městečku Bagno Vignoni, které je velmi významným lázeňským střediskem regionu.

V okolí sopky se rozprostírají nádherné nedotčené lesy ukrývající středověká stavení. V lesích rostou jedlé kaštany. Z obce Poggioferro se můžete vydat na průzkum dalších nedalekých vesniček, v nichž to vypadá, jako by se zastavily v čase. Jde například o vesničky Altore, La Casa Bruca, Pescina, Piaggio nebo Trefonti.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA