Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radda in Chianti

Existuje mnoho možných tras přes vinice, olivové háje, malá města a zalesněné kopce nejnavštěvovanější oblasti Toskánska, kterou je Chianti. Vydáte-li se z Castelliny na východ po silnici SS429, dostanete se do města Rada in Chianti. Je to malé historické místo oblasti Chianti, kde je ještě v některých místech vidět antické pevnostní zdi.

Tento 10kilometrový úsek silnice vede obzvláště krásnou přírodou. Moderní okraj Raddy není hezký, ale centrum si zachovalo středověký vzhled. Z Raddy můžete pokračovat na východ zalesněnými kopci Monti del Chianti a po 3 km můžete odbočit doleva k opatství Badia a Coltibuono z 11. století, nacházející se uprostřed krásné přírody.

Toskánská oblast Chianti je především pověstná svou nádhernou krajinou a výrobou kvalitního italského vína, které je známé po celém světě. Radda in Chianti má ideální polohu pro prozkoumávání historicky bohatého toskánského kraje, především jeho dvě perly - 55 km vzdálenou kolébku renesance Florencii a 32 km vzdáleného, náhorního města Sieny, nabízejícího ve svém centru stavby převážně v gotickém stylu.

Zajímavý tip – agroturistika
V městečku Rada in Chianti se nachází vinařství Véscine, v oblasti Chianti Classico umístěné mezi starobylými a nádhernými městy Sienou a Florencií. Původní románská pevnost Véscine byla postavena ve 13. století na místě bývalého hradiště Etrusků, jehož části se dochovaly. Leží ve výšce 600 m n. m. a nabízí úchvatný pohled na panorama okolní nedotčené krajiny. Terasovité svahy vedoucí do údolí s vinicemi a olivovníky vytvářejí spolu se středověkou tvrzí stylovou atmosféru.

Pro zájemce o vinařskou turistiku nabízí Véscine ubytování v hotelu, který vznikl rekonstrukcí částí původních budov pevnosti. Návštěvníkům tak poskytuje kromě plného komfortu možnost načerpat atmosféru středověkého sídla s malebným okolím a zároveň pobývat v místě zrodu vynikajících vín.

Asi 1 km od Radda in Chianti najdete Fontanelle del Chianti, kde se nachází zrenovované a elegantně zařízené kamenné domky Gaia a Ilaria. Leží na hranicích oblasti mezi Sineou a Florencií.

Tato klidná venkovská oblast je známa svými kopci, olivovými keři a výrobou proslulého vína skvělé kvality. Přibližně 5 km od Radda in Chianti leží Fattoria Castelvecchi, která provádí po mnoho let agroturismus. Návštěvníci zde mají možnost zakoupit si víno Chianti-Classico, grappu a oleje z místní výroby.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA