Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Peccioli

Peccioli je historická vesnice v Toskánsku, která patří do přírodní chráněné oblasti překrásného horního údolí Era.  Údolí řeky Era je ještě dnes jedním z méně známých a málo navštěvovaných míst v Toskánsku. Zdejší krajina však nabízí mnoho zajímavých výletů.

Údolí se rozkládá od Volterry k městečku Pontedera. Vrcholy kopců zdobí městečka jako je Peccioli a Palaia, které v minulosti sloužily jako pevnosti. Toskánská vesnička Peccioli nabízí širokou možnost výletů jak do přírody, tak i za krásami italských měst. Proto je ideálním místem pro strávení vaší dovolené v Itálii.

Už dávní Etruskové nazývali Toskánsko „Země vína“ neboli „Enotria“. Příhodné přírodní podmínky výrazně svědčí vinicím na zdejších kopcích a mají také péči celé generace místních obyvatel. K nejzajímavějším tzv. „super-toskánským“ vínům se řadí například Sassicaia nebo Ornellaia. Sassicaia znamená v toskánském dialektu – kamenitá zem. Toto kultovní víno dostalo svůj název podle štěrkovité půdy ve vinohradu.

Tip na výlet
Siena je obklopena příjemnou kopcovitou krajinou s vinicemi, ve kterých se pěstují nejlepší italská vína Chianti a Brunello. Dominantou náměstí Piazza del Campo je Palazzo Pubblico, nádherná gotická stavba, k níž se v půlkruhu obracejí ostatní budovy, s věží Torre del Mangia. Vaší pozornosti by neměl ujít také sienský dóm (patří mezi nejkrásnější středověké stavby v Itálii) s bílou, románsko - gotickou fasádou prokládanou červeným a zeleným mramorem.

Na jih od Sieny se nachází zvláštní polopouštní krajina Crete Senesi, která byla před nástupem zemědělské mechanizace jen divokou a pustou krajinou  s malými kaňony a divokou zvěří.

Tato část Toskánska oplývá přírodním bohatstvím v podobě mnohých termálních vřídel vápencově sirnaté vody. Voda, kterás vyvěrá ze zemského nitra při teplotě téměř 40°C, umožnila v této magické krajině vybudování termálních lázní pod širým nebem, které byly známy již v dobách starého Říma. Bohatství podzemních pramenů má původ v přítomnosti neaktivní staré sopky Monte Amiata.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA