Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palazzo Vecchio (Starý palác)

V centru Florencie se na náměstí Piazza della Signoria tyčí Palazzo Vecchio (Starý palác), který patří k nejdůležitějším světským stavbám města. Jde o středověký opevněný palác, jehož historie se datuje do 13. století. V současnosti slouží jako městská radnice. 

Výstavba paláce byla na náměstí Piazza della Signoria (Náměstí vlády) započata v roce 1299, tedy šest let poté, co se k moci dostalo náboženské bratrstvo, kterému se říkalo Cech. Stavěl se podle plánů architekta Arnolfa di Cambia. K dokončení paláce Palazzo Vecchio došlo roku 1314. Sídlily a jednaly v něm ústřední orgány městské republiky. Úředníci, kteří zde byli zvoleni, měli právo v paláci i přenocovat. Palazzo Vecchio nechala tehdejší vláda opevnit a to z důvodu obav z případných útoků nespokojeného a vzbouřeného lidu. 

Ve 40. letech 16. století převzal moc rod Medicejů. V paláci se usídlil vévoda Cosimo I., který jej nechal přestavět do dnešní podoby. Mezi lety 1550 – 1565 nechal italský architekt Giorgio Vasari, který byl dvorním malířem Medicejů a životopiscem florentských umělců, zrekonstruovat interiéry paláce. Palazzo Vecchio se tak stal sídlem vlády a vládnoucí rodiny.

V současnosti je Palazzo Vecchio florentskou radnicí a sídlí v něm rovněž muzeum nesoucí jméno Monumental Quarters. Uvnitř paláce je možné si prohlédnout salón s názvem Salone dei Cinquecento, kde se setkávali členové rady vládnoucí republiky. Dále máte možnost navštívit studovnu Francesca I de' Medici, která je vyzdobena díly 30 slavných umělců té doby, místnost Živlů a chodbu Lilií. Za nejkrásnější místnost je považována Cappella di Eleonora postavená v letech 1540 – 1545. Tuto malinkou kapli vyzdobil svými malbami manýristický malíř Agnolo Bronzino.

Náměstí před palácem zdobí několik významných kopií soch, jako je například Celliniho Perseus či Znásilnění Sabinských žen od Giambologna. Dále je zde k vidění Bandinelliho Herakles a Cacus, Michelangelův David, socha Judity a Holofernese či Donatellův Marzocco (lev), jehož originál se nachází přímo v paláci Palazzo Vecchio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA