Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bibione

Bibione - informace o letovisku

Na severu Itálie leží Bibione, jedno z nejznámějších rekreačních středisek v zemi. Je proslulé dlouhými písečnými plážemi, všudypřítomnou zelení, skvělou vybaveností a kvalitní infrastrukturou. Již mnoho let je proto vyhledávanou destinací pro dovolenou nejen rodinami s dětmi. Na své si zde přijdou také milovníci zábavy i romantické duše.

Bibione se rozkládá východně od Benátek, v provincii Veneto a díky tomu, že je ze všech stran obklopeno vodou, připomíná ostrov. Na západě hraničí s ústím řeky Tagliamento, na jihu s Jaderským mořem a na severovýchodě s kanálem Lugugnana, který ohraničuje údolí Vallesina a Valgrande. Jelikož je Bibione od hranic s Českou republikou vzdáleno nějakých 900 kilometrů, stalo se jedním z nejoblíbenějších italských přímořských letovisek i pro Čechy. Už je jakousi legendou českého turistického ruchu. Poté, co se otevřely hranice, sem začaly proudit davy turistů toužících po rekreaci u moře. Bibione nabízí lákavou kombinaci přírodních krás, zábavy a poznání.

Ještě před cca 60 lety to však v těchto místech nevypadalo nijak atraktivně, oblast byla poměrně nehostinným koutem na italském pobřeží. V 60. letech minulého století bylo rozhodnuto o vysušení zdejších bažin a vysázení stromů a další vegetace. Oblast se pomalu začala kultivovat a v roce 1989 vypuknul opravdový stavební boom. Jako houby po dešti vyrůstaly hotely, penziony, apartmány i restaurace. Jelikož ceny byly v počátcích velmi nízké, přilákalo to sem první návštěvníky zejména z tehdejšího Československa, Polska a Německa. I když poté začali čeští turisté objevovat také Chorvatsko, Bibione na své oblíbenosti neztratilo. Na dovolenou do něj rády jezdí rodiny i jednotlivci, často se sem pořádají skupinové zájezdy a setkáte se i se školními kolektivy.

Bibione je součástí tzv. Benátské riviéry, na níž jsou rozeseta další proslulá přímořská letoviska. Samotné Bibione se rozděluje na čtyři části – Lido del Sole, Lido del Pini, Spiaggia a Pineda. Každá část je něčím specifická, Lido del Sole je poklidným koutem Bibione, pravým opakem s diskotékou, restauracemi, bary a nákupní promenádou je Spiaggia, v Lido del Pini najdete maják, v Pinedě zase rodinné domky a samostatné vilky.

Největším lákadlem Bibione je cca 8 kilometrová písečná pláž (celková délka pobřeží je 10,4 km), která patří k nejrozlehlejším v celé Itálii. Má jen velmi pozvolné svažování do moře, je tak ideální pro rodiny s dětmi. Moře je v těchto místech průzračně čisté a voda má pro svůj vysoký obsah jodu a soli léčivé účinky. Pláž je čistá, pravidelně udržovaná a najdete na ní veškerý plážový servis. K dispozici jsou lehátka, křesla i slunečníky. Na pláži najdete také sprchy, WC, převlékárny a první pomoc. Konají se na ní různé animační programy, kdo chce, může si zahrát fotbal, odbíjenou, basketbal, volejbal a různé plážové sporty. Na pláži nechybí ani půjčovny sportovního vybavení a střediska vodních sportů. Vyzkoušet si můžete windsurfing, kiting, jachting, plachtění, jízdu na vodních lyžích a mnoho dalšího. Pokud netoužíte po takovém adrenalinu, půjčete si alespoň šlapací kolo. I když na pláž chodí velké množství návštěvníků, díky své délce a šířce okolo 200 metrů, není problém si najít své soukromé místečko.

V okolí Bibione se rozkládají laguny, lesy a borové háje, které jsou domovem mnoha druhů živočichů. Vyskytuje se zde také unikátní vegetace typická pro písečné oblasti, což je velmi vzácný jev. Aby se tyto přírodní unikáty uchovaly i do dalších let, získalo Bibione v roce 2002 certifikát mezinárodního systému pro správu a ochranu přírodního prostředí označovaný jako EMAS. Samotné Bibione je od roku 1996 významným lázeňským střediskem, kde najdete venkovní i kryté termální bazény. Letovisko je tak ideální pro celoroční dovolenou.

K ubytování slouží řada kvalitních hotelů a rezidencí za rozumnou cenu. Ubytovaní hosté si mohou vybrat z pestré nabídky zábavy, najdou zde totiž rušné hlavní třídy s diskotékami, bary, vinárnami, pivnicemi, restauracemi, obchody a obchůdky s nejrůznějším zbožím. Pro děti je tady lunapark s atrakcemi, pro milovníky sportu půjčovny jízdních kol, skútrů a in-line bruslí. Návštěvníci v Bibione najdou nespočet sportovních zařízení, k dispozici mají tenisové kurty, bazény, pétanque, golf, minigolf a další. Letovisko a jeho okolí protínají značené stezky pro horská kola nebo kolečkové brusle. Například z Bibione do Caorle vede cyklistická stezka dlouhá 58 km. Rušné bulváry zde kontrastují s uličkami plnými vilek a kvetoucích zahrad, které jsou zase oázami klidu a pohody.

Bibione má skvělou polohu, díky které je ideálním výchozím místem pro poznávání památek a přírodních krás severní Itálie. Vypravit se můžete například do romantických Benátek, kouzelné Verony, navštívit přístav Terst s půvabným zámkem Miramare či prozkoumat bažinaté oblasti Valgrande a Valtessina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA