Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caorle

Caorle - informace o letovisku

Caorle leží 70 km severovýchodně od Benátek. Patří k nejnavštěvovanějším letoviskům severního jaderského pobřeží. Zároveň je nejbližší přímořskou italskou destinací směrem k českým hranicím.

Caorle, vzhledem ke své tisícileté historii, kdy jeho starobylé uličky byly ještě zality vodou (a teprve před několika sty lety zasypány), bývá dodnes nazývano Malými Benátkami. Kromě písčitých pláží, mírně se svažujících do moře, Caorle nabízí ke zhlédnutí také historické památky, například románskou katedrálu a cylindrickou zvonici. Unikátní je i přírodní útes otesaný umělci z celého světa.

Dnes je Caorle rozděleno do tří samostatných čtvrtí - Caorle, Caorle Porto Santa Margherita a Caorle Altanea.

První část, Caorle, je dva tisíce let staré historické centrum. Zároveň zde leží i přístav a místní aquapark.

Porto Santa Margherita je o poznání novější čtrvť letoviska, kterou od jeho historického jádra dělí řeka Livenza. Jedná se o moderní, příjemnou oblast s dlouhou pláží a veškerými službami.

Poslední, Caorle Altanea, byla postavená doslova na zelené louce. Přepychová vilová čtvrť, kde se zároveň nachází ty nejluxusnější hotely.

Caorle je podobně jako Bibione ideálním místem pro rodiny s dětmi. I zde se nachází spousta dětských hřišť s mnoha atrakcemi, včetně tobogánů a lunaparku. Navíc městem projíždí stále dokola malý vláček.

Okružní cestu po pobřeží lze podniknout pochopitelně i výletní lodí. Při pozdní večerní vyjížďce se vám pak naskytne pohled na nádhernou scenérii - noční nasvícené Caorle.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA