Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malcesine

Malcesine - informace o městě

Na severu Itálie se v oblasti Benátsko rozkládá malebné historické městečko Malcesine, které je hojně vyhledávanou destinací pro dovolenou jak u zahraničních turistů, tak i u místních lidí. Leží totiž na břehu jezera Lago di Garda a nabízí prožití odpočinkové i aktivní dovolené. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů i pěší turistiky.

Malcesine bylo vystavěno pod mohutnou horou Monte Baldo a nabízí nádherný výhled na Gardské jezero. V minulosti městečko okouzlilo dokonce i německého básníka, prozaika a spisovatele Johanna Wolfganga von Goethe. Ten v roce 1786 cestoval po Itálii a při návštěvě Malcesine se rozhodl, že si městečko musí zvěčnit a tak jej štětcem zachytil na plátno.

Městu dominuje malcesinský hrad ve stylu benátské gotiky patřící rodu Scaligeri, který byl postaven ve 13. století. Dnes je hlavní turistickou atrakcí a z jeho věže se nabízí nádherný panoramatický výhled do okolní krajiny. Malcesine má krásně dochované historické centrum rozkládající se kolem skály, protkané křivolakými uličkami, které ukrývají mnohá okouzlující zákoutí. Pro zdejší domky jsou typické karmínově červené střechy. Zajímavou stavbou je palác Pallazo det Capitani postavený v 15. století, který sloužil jako sídlo benátského guvernéra sídlícího střídavě v Gardě a Torri.

K městu patří také malý přístav s barevnými domky, v němž kotví luxusní jachty movitých návštěvníků i tradiční rybářské loďky. Malcesine bývá často nazýváno „Perlou jezera Garda“ a podle mnohých je to nejmalebnější místo kraje. Jezero umožňuje příjemné koupání, jeho oblázkové břehy mají prudší vstup do vody, rodiče by tak měli dávat pozor na své děti. Aktivní prožití dovolené zde umožňují četné vodní sporty, nejoblíbenější je plachtění a windsurfing.

Kdo má zájem, může se lanovkou vydat na Monte Baldo, k takzvané „botanické zahradě Evropy“. Lanovka návštěvníky vyveze do nadmořské výšky 1800 metrů. Naskýtají se zde skvělé větrné podmínky pro provozování paraglidingu. Na své si zde přijdou také vyznavači horské cyklistiky i náročnějších pěších túr.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA