Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cortina d´Ampezzo

Cortina d´Ampezzo

(864 – 3243 m. n. m.)
Cortina d´Ampezzo se rozkládá na východě Dolomit v údolí Ampezzotal, kterým protéká říčka Boite. Je jednou z nejznámějších italských lyžařských oblastí, která se v roce 1956 stala dějištěm zimních olympijských her a i dnes se zde každoročně koná jeden ze závodů Světového poháru v lyžování. Přesto je toto středisko považováno lyžaři za zaostalé, od roku 1956 se toho zde údajně moc nezměnilo, přesto patří Cortina mezi nejkrásnější místa italských Dolomit. Cortina je ze všech stran obklopena masívy Monte Cristallo, Pomagagnòn, Becco di Mezzodì, Cinque Torri, Sorapis a Tofane, jejichž svahy nejsou navzájem propojeny. Nejvyšší vrchol Tofana di Menzo dosahuje výšky 3 244 metrů nad mořem. Výborné horské klima je však ideální pro letní i zimní pobyty. Oblast Cortiny tvoří dohromady 8 středisek, jenž jsou navzájem propojeny skibusy. Centrum Cortiny d´Ampezzo leží ve výšce 1224 metrů nad mořem.

Výhodou střediska jsou sjezdovky všech šířek, sklonů a obtížností zasazené do krásné přírody. Svahy jsou orientovány na všechny světové strany, to vám umožňuje po celý den lyžovat na slunečných sjezdovkách. Dostatečná je také nabídka těžkých černých sjezdů, ale i méně zdatní lyžaři si zde přijdou na své. Celkově máte k dispozici 134 km tratí, z toho 70 modrých, 27 červených a 8 černých.  Poměrně vysoká nadmořská výška zaručuje kvalitní sněhovou pokrývku až do pozdního jara. Uměle zasněžováno je v případě potřeby kolem 90% sjezdovek. O přepravu lyžařů na svazích se stará 10 vleků, 6 kabinkových a 31sedačkových lanovek. Jejich přepravní kapacita je 61 tisíc osob za hodinu. Jelikož je Cortina vleky propojena se sousedními areály Alta Badia a Arabba,mohou tak lyžaři využívat až 500 km sjezdovek. Nejvýše položené lyžařské tratě se nachází v kotlině Ra Vallés, kde je připraveno několik středně náročných sjezdů ve výšce 2340 – 2830 metrů nad mořem.  Lehčí a také jednu černou najdete pak v Cristallu a středně obtížné tratě v Lagazuoi. V Cristallu se nachází nejtěžší trať v Cortině, tzv. padák z Forcella Staunies. Olympijský areál Tofana nabízí závodní tratě pro profesionály, ale také začátečnické cvičné louky. Všechny zdejší svahy poskytují překrásné výhledy do širokého okolí. V nabídce je i bohatá nabídka freeridového a extrémního lyžování. Na Falorii je připraven rovněž snowpark se stometrovou halfpipe a spoustou dalších vynikajících překážek a vybavení.

Po lyžování máte možnost si zaplavat v bazénu, vyzkoušet bobovou i sáňkařskou dráhu a sněžné skútry, nordickou chůzi nebo paragliding. V létě si turisté mohou vyzkoušet i adrenalinové sporty jako je rafting, hydrospeed, kanoistika nebo navštívit nově zbudovaný  Adrenalin Park nacházející se v lese cca 15 min pěší chůze od centra střediska. Je zde nepřeberná nabídka ubytovacích i stravovacích kapacit, ceny jsou však poměrně vysoké a to zejména díky známému jménu Cortiny. Od Prahy je Cortina d´Ampezzo vzdálena 695 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA