Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marmolada

Marmolada

(1472 – 3264 m. n. m.)
Masív Marmolada bývá právem označován jako „Královna Dolomit“, jelikož je se svými 3343 metry nad mořem nejvyšším vrcholem oblasti a také celé Itálie.  Oblast Marmolady dnes patří mezi absolutní špičku v italském lyžování. Severní strana Marmolady je v horní třetině pokrytá ledovcem v délce čtyř kilometrů. Z toho důvodu zde bývala možnost lyžování i během vrcholného léta. V roce 2006 však došlo k pozastavení letního provozu na ledovci z důvodu rychlého oteplování a jeho následnému tání. Přes zimu je ale i nadále v provozu. Lyžařské středisko na Marmoladě je vleky a lanovkami propojeno se sousedním střediskem Arraba a lyžařům je tak k dispozici kolem 500 km sjezdovek z celé oblasti Dolomity Superski. Zdejší tratě jsou dokonale a pravidelně upravovány a v případě potřeby dosněžovány technickým sněhem.

Samotný areál na Marmoladě návštěvníkům poskytuje jízdu na 62 km tratí, z nichž 15 je modrých, 22 červených a 6 černých. Marmolada uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, kteří si zde přijdou na své na sjezdových tratích střední a vyšší náročnosti na upraveném i neupraveném terénu. Téměř až ze samotného vrcholku Marmolady vede krásná a úžasných 12 km dlouhá červená sjezdová trať Pista Bellunese s převýšením 1800 metrů, jenž sahá až do Malga Ciapela. O přepravu lyžařů na svazích se stará 7 vleků, 15 sedačkových a 8 kabinkových lanovek s přepravní hodinovou kapacitou 42 tisíc osob. Tato moderní přepravní zařízení garantují rychlou a pohodlnou přepravu na svazích. Úbočí Marmolady se severními svahy Porta Vescovo patří k vyhledávaným cílům pokořitelů náročných černých sjezdů. Je zde také možnost extrémního lyžování, skialpinismu a heliskiingu na Královně Dolomit. Na běžkaře čeká 15 km dlouhý okruh, který se nachází v Malga Ciapela. Snowboardingu si zde bohužel moc neužijete, zatím zde nebyl vystaven žádný snowpark. Svahy Marmolady jsou od Prahy vzdáleny 720 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA