Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marmolada

Marmolada

(1472 – 3264 m. n. m.)
Masív Marmolada bývá právem označován jako „Královna Dolomit“, jelikož je se svými 3343 metry nad mořem nejvyšším vrcholem oblasti a také celé Itálie.  Oblast Marmolady dnes patří mezi absolutní špičku v italském lyžování. Severní strana Marmolady je v horní třetině pokrytá ledovcem v délce čtyř kilometrů. Z toho důvodu zde bývala možnost lyžování i během vrcholného léta. V roce 2006 však došlo k pozastavení letního provozu na ledovci z důvodu rychlého oteplování a jeho následnému tání. Přes zimu je ale i nadále v provozu. Lyžařské středisko na Marmoladě je vleky a lanovkami propojeno se sousedním střediskem Arraba a lyžařům je tak k dispozici kolem 500 km sjezdovek z celé oblasti Dolomity Superski. Zdejší tratě jsou dokonale a pravidelně upravovány a v případě potřeby dosněžovány technickým sněhem.

Samotný areál na Marmoladě návštěvníkům poskytuje jízdu na 62 km tratí, z nichž 15 je modrých, 22 červených a 6 černých. Marmolada uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, kteří si zde přijdou na své na sjezdových tratích střední a vyšší náročnosti na upraveném i neupraveném terénu. Téměř až ze samotného vrcholku Marmolady vede krásná a úžasných 12 km dlouhá červená sjezdová trať Pista Bellunese s převýšením 1800 metrů, jenž sahá až do Malga Ciapela. O přepravu lyžařů na svazích se stará 7 vleků, 15 sedačkových a 8 kabinkových lanovek s přepravní hodinovou kapacitou 42 tisíc osob. Tato moderní přepravní zařízení garantují rychlou a pohodlnou přepravu na svazích. Úbočí Marmolady se severními svahy Porta Vescovo patří k vyhledávaným cílům pokořitelů náročných černých sjezdů. Je zde také možnost extrémního lyžování, skialpinismu a heliskiingu na Královně Dolomit. Na běžkaře čeká 15 km dlouhý okruh, který se nachází v Malga Ciapela. Snowboardingu si zde bohužel moc neužijete, zatím zde nebyl vystaven žádný snowpark. Svahy Marmolady jsou od Prahy vzdáleny 720 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA