Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marmolada

Marmolada

(1472 – 3264 m. n. m.)
Masív Marmolada bývá právem označován jako „Královna Dolomit“, jelikož je se svými 3343 metry nad mořem nejvyšším vrcholem oblasti a také celé Itálie.  Oblast Marmolady dnes patří mezi absolutní špičku v italském lyžování. Severní strana Marmolady je v horní třetině pokrytá ledovcem v délce čtyř kilometrů. Z toho důvodu zde bývala možnost lyžování i během vrcholného léta. V roce 2006 však došlo k pozastavení letního provozu na ledovci z důvodu rychlého oteplování a jeho následnému tání. Přes zimu je ale i nadále v provozu. Lyžařské středisko na Marmoladě je vleky a lanovkami propojeno se sousedním střediskem Arraba a lyžařům je tak k dispozici kolem 500 km sjezdovek z celé oblasti Dolomity Superski. Zdejší tratě jsou dokonale a pravidelně upravovány a v případě potřeby dosněžovány technickým sněhem.

Samotný areál na Marmoladě návštěvníkům poskytuje jízdu na 62 km tratí, z nichž 15 je modrých, 22 červených a 6 černých. Marmolada uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, kteří si zde přijdou na své na sjezdových tratích střední a vyšší náročnosti na upraveném i neupraveném terénu. Téměř až ze samotného vrcholku Marmolady vede krásná a úžasných 12 km dlouhá červená sjezdová trať Pista Bellunese s převýšením 1800 metrů, jenž sahá až do Malga Ciapela. O přepravu lyžařů na svazích se stará 7 vleků, 15 sedačkových a 8 kabinkových lanovek s přepravní hodinovou kapacitou 42 tisíc osob. Tato moderní přepravní zařízení garantují rychlou a pohodlnou přepravu na svazích. Úbočí Marmolady se severními svahy Porta Vescovo patří k vyhledávaným cílům pokořitelů náročných černých sjezdů. Je zde také možnost extrémního lyžování, skialpinismu a heliskiingu na Královně Dolomit. Na běžkaře čeká 15 km dlouhý okruh, který se nachází v Malga Ciapela. Snowboardingu si zde bohužel moc neužijete, zatím zde nebyl vystaven žádný snowpark. Svahy Marmolady jsou od Prahy vzdáleny 720 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA