Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Carlo alle Quattro Fontane

Římský kostel San Carlo alle Quattro Fontane nebo také San Carlino je dílem italského architekta Carla Borrominiho. Byl postaven na křižovatce u čtyř fontán, odtud také pochází jeho název. Tento malý kostelík je opakem přepychových staveb Borrominiho rivala Lorenza Berniniho, jehož mistrovské dílo, kostel Sant´Andrea al Quirinale stojí opodál.

San Carlo alle Quattro Fontane byl Borrominiho první samostatnou zakázkou, kterou dokončil v roce 1667. Kostelík je tak malý, že by se vešel do jednoho ze čtyř nosných pilířů v bazilice sv. Petra. Borromini jej však doplnil nádhernou kopulí, která je tvořena komplexem geometrických útvarů – křížů, osmiúhelníků a šestiúhelníků v reliéfu. Kopuli doplňují také okna, která jsou důmyslně ukryta štukovými ozdobami. Průčelí kostela je ozdobeno sochou svatého Karla Boromejského od Antonia Raggiho, po jeho stranách pak stojí svatý Jan Maltský a Felix z Valois, zakladatelé trinitářského řádu.

V interiéru tohoto pozdně barokního kostela si můžete prohlédnout obraz, na němž jsou vyobrazeni světci s Karlem Boromejským uprostřed při uctívání Nejsvětější Trojice. V lucerně je zpodobněn symbol Nejsvětější Trojice uprostřed s Duchem svatým jako holubicí. V rozích jsou k vidění výjevy ze života Karla Boromejského. Nad vchodem je patrný nápis o zasvěcení kostela Nejsvětější Trojici a Karlu Boromejskému v roce 1640. Boční oltář je doplněn sochou mnicha z řádu španělských trinitářů, kteří se věnovali osvobozování křesťanských otroků. Od roku 1634 v tomto kostele a v přilehlém klášteře sídlili.

V sousedství kostela, na křižovatce s Via delle Quattro Fontane, si můžete prohlédnout čtyři fontány pocházející z konce 16. století. Fontány představují dva říční bohy a dvě ctnosti, Věrnost a Sílu. Z této křižovatky je možné vidět i tři římské obelisky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA