Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sant´Agostino

Římský kostel Sant´Agostino stojící nedaleko náměstí Piazza Navona je jedním z prvních kostelů v italské metropoli postavených během renesance. Uvítá vás širokým schodištěm a impozantní renesanční fasádou, která tedy patří k těm nejstarším v celém Římě.

Kostel byl založen rouenským arcibiskupem a papežským kancléřem Guillaumem d´Estouteville a dokončen byl v roce 1483. Fasáda je dílem Giacoma di Pietrsanta, který na ni použil mramor z Kolosea. Jeho hlavní oltář byl však na začátku 17. století přestavěn podle plánů architekta Berniniho. V současnosti tento svatostánek ukrývá několik významných uměleckých děl, mezi nimiž jsou i dvě Berniniho sochy andělů.

K těm nejznámějším patří velkolepá freska proroka Izaiáše od Raffaela, která je k vidění na třetím pilastru. Naproti stojí sousoší s názvem „Sv. Anna a Panna Maria s dítětem“ od Andrea Sansovina. V první kapli vlevo je nádherný Carravagiův obraz „Madonna dei Pellegrini“, který byl v době svého vzniku, tedy v roce 1605 velmi kontroverzní. Poutníci na něm byli totiž vyobrazeni velmi realisticky – jako staří a chudí. Napravo od hlavního portálu stojí socha „Madonna del Parto“ od Raffaelova žáka Jacopa Sansovina. Tato socha prozrazuje silné antické prvky.

Kostel také uchovává plátno od Guercina s názvem „Sv. Augustin, Jan Evangelista a Hyeronimus“. V kostele byla pohřbena sv. Monika – matka sv. Augustina a také italský básník Maffeo Vegio. I když v tomto svatostánku najdeme řadu soch a obrazů oslavujících mateřství, byl v minulosti oblíbeným místem renesančních kurtizán.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA