Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Circus of Maxentius

Jednou ze starobylých staveb, na něž můžeme narazit při procházkách Římem, je i Cirkus Maxentius (Circus of Maxentius, nebo italsky Circo di Messenzio), který byl postaven v letech 306 až 312 císařem Maxentiem. Až do 19. století byla památka známá pod názvem Circus Caracalla. V současnosti jde o jeden z nejzachovalejších římských cirků a je druhým největším po římském Cirku Maximu.

Cirkus Maxentius je součástí komplexu budov, které nechal císař Maxentius postavit podél Via Appia – jedné z prvních a strategicky velmi významných římských silnic. Vedla od městské brány Porta San Sebastiano až do italského přístavního města Brindisi. V současnosti jde o jednu z nejvýznamnějších historických archeologických lokalit v Itálii. Cirkus Maxentius se nachází mezi třetím a čtvrtým kilometrem Via Appia, mezi bazilikou a katakombami San Sebastiano a hrobkou Caecilia Metella, která se tyčí vysoko na kopci. Přibližně 2 kilometry odtud je kostel Domine Quo Vadis, u něhož zastavuje pravidelná autobusová linka.

Circus of Mexentius

Maxentius, který se o výstavbu cirku zasloužil, nebyl nikdy oficiálně zvolen císařem. Mluví se tak o něm spíše jakožto o neodbytném uzurpátorovi trůnu, který žil v období Konstantina I. Velikého. Circus of Maxentius, který nechal na počátku 4. století vystavět, měl sloužit ke konání soukromých her císaře a jeho přátel. Nakonec se zde hry konaly pouze dvakrát – poprvé, kdy Maxentia část Říma prohlásila za císaře a podruhé roku 309, kdy uspořádal hry na počest a památku svého syna Valeria Romula, který zemřel ve velmi mladém věku. Ten je s největší pravděpodobností pohřben v rodinné hrobce známé jako Romulovo mauzoleum. Ta se v těchto místech také nachází, stejně tak jako pozůstatky císařského paláce Villa di Messenzio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA