Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Prassede

Kostel Santa Prassede nechal ve východní části Říma vystavět papež Paschalis I. na počátku 9. století. Později byl však kostel několikrát přestavován, poslední renovace proběhla v 19. století. Jde o typickou baziliku s dlažbou, která byla vytvořena technikou „cosmati“ – tedy z barevných mramorových kousků, kterými se tvořily složité vzory a obrazce.

Nejvýznamnější jsou byzantské mozaiky pocházející z 9. století, které jsou umístěny v apsidě. Po pravém boku Vykupitele stojí sv. Petr, Santa Pudenziana a sv. Zeno, po levém pak sv. Pavel, Santa Prassede a papež Paschalis s modelem kostela. Jelikož je papež na mozaice vyobrazen s hranatou svatozáří, znamená to, že v době, kdy mozaika vznikala ještě žil. Všechny mozaiky mají byzantský charakter, navíc sestry sv. Pudenziana a sv. Prasseda jsou oblečeny jako byzantské princezny.

V kapli sv. Zena se nachází ještě druhá mozaika. Ta je považována za mistrovské dílo a řadí se k nejvýznamnějším byzantským památkám v Římě. Ve zlatém poli, které ve východní ikonografii znázorňovalo nebe, jsou umístěny postavy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA