Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Passo Tonale – lyžování na ledovci

Na konci údolí Val di Sole, na hranici mezi italskými provinciemi Trentino a Lombardie se rozkládá tradiční lyžařské středisko Passo Tonale, které svým návštěvníkům nabízí kompletní vybavení a služby. Sjezdovky se nacházejí v bezprostřední blízkosti hotelů a rezidencí, lyžařům je tak zajištěno i maximální pohodlí.

Lyžařské středisko Passo Tonale se nachází v nadmořské výšce 1883 metrů a je součástí velkého lyžařského areálu s názvem Adamello Ski. Ten je dohromady tvořen třemi navzájem propojenými lokalitami – nejníže je položeno středisko Temu, následuje Ponte di Legno a nejvýše položenou oblastí je právě Passo Tonale s průsmykem Passo Paradiso.

Oblast se proslavila především díky ledovci Presena, který umožňuje téměř celoroční lyžování z nadmořské výšky 3016 metrů. V jarních měsících zde můžete lyžovat a přitom se opalovat na svazích, sněhová pokrývka je zde i během vyšších teplot stále kvalitní.  Dobré přírodní podmínky doplňuje systém umělého zasněžování na více jak 50 kilometrech lyžařských tratí. V celé oblasti tak najdeme 65 km sjezdových tratí, z nichž je 15 modrých, 27 červených a 6 černých. Přeprava lyžařů je zajištěná 7 vleky, 19 sedačkovými a třemi kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 49 tisíc osob za hodinu.

Samotné Passo Tonale nabízí lyžování na širokém prosluněném jižním svahu, kde si svou trať najde opravdu každý. Jsou zde spíše jednodušší a mírné tratě určené začátečníkům a lehce pokročilým lyžařům.  Zkušenými lyžaři je pak vyhledáván také svah severní, který přitahuje pozornost díky vynikající černé sjezdovce, která padá v délce téměř 3 km z vrcholku ledovce Presena až do městečka Tonale. Trať má převýšení 740 metrů. Ve vyšších polohách kolem Passo Contrabandieri jsou pak další pěkné sjezdovky. Pro lyžařské gurmány je určena proslavená červená sjezdovka s názvem Alpino.

Pokud s lyžováním teprve začínáte, nebo chcete naučit lyžovat své dítě, je Passo Tonale dobrou volbou. Své sídlo zde mají ty nejlepší lyžařské školy. Celé středisko je vybaveno nejmodernějšími sedačkami a vleky, jež poskytují dostatečný komfort. O přepravu lyžařů se na zdejších svazích stará moderní kabinová lanovka, 11 sedačkových lanovek a 7 lyžařských vleků, které vyvezou zájemce až do výšky 3000 metrů nad mořem, pod vrchol slavného ledovce Presena. I když Passo Tonale nepatří mezi největší lyžařská střediska, sjezdovky jsou zde velmi kvalitní, přehledné a dobře propojené.

V areálu střediska Passo Tonale se nachází také speciálně upravený terén pro snowboardisty. Na jižních svazích snowboardisté jistě ocení dva snowparky vybavené několika překážkami. Oblast je rovněž bohatá na skialpinistické a carvingové terény, příznivci neznačených sjezdů si vychutnají šest freeridových tratí a spousty kilometrů nepokořených zasněžených plání. V okolí Passo Tonale je připraveno 40 km upravovaných běžeckých tratí, z toho 5 km přímo na Passo Tonale. Vstup na tratě je ale většinou za příplatek.

V porovnání s Tonale zůstává lyžařský areál Ponte di Legno opomíjen, přesto si svou pozornost rozhodně zaslouží. Lyžaři zde najdou úctyhodné převýšení téměř 900 metrů a celou řadu náročných a výborně upravovaných tratí. Městečko Ponte di Legno je díky své bohaté historii, architektuře a jedinečné atmosféře ideální k romantickým procházkám. Narazíte zde na ubytovací kapacity různých cenových kategorií, téměř vždy jsou však situovány v těsné blízkosti lyžařské nabídky. K dispozici jsou tu hotely, apartmány a garni hotely (ubytování hotelového typu se snídaní).

Vzájemná propojenost Tonale a Ponte di Legna je zajištěna bezplatným skibusem. Další možností je dojet z Tonale až do centra Ponte di Legna na lyžích, což za příznivých sněhových podmínek umožňuje sjezdovka č. 20. Jednou týdně je možné využít také služeb skibusu, který směřuje do vzdálenějších areálů Marilleva 900 a Madonna di Campiglio.

Volný čas po lyžování vám vyplní diskotéky, hospůdky, restaurace, bary a řada obchodů. V ceně skipasu bývá zahrnuta návštěva krytého bazénu. Malí návštěvníci se mohou zabavit na dlouhých sáňkařských drahách vybavených sáňkařskými výtahy. Bohatá je také nabídka pro nelyžaře, v Passo Tonale jsou k dispozici dvě venkovní kluziště s večerním provozem, vyjet si můžete na koni nebo na sáňkách se psím spřežením. Údolí Val di Sole poskytuje neopakovatelná panoramata, bizardní skalní útvary a nedotčenou přírodu, je proto ideálním místem, kde můžete trávit jak zimní, tak i letní dovolenou a rozhodně se nebudete nudit.

- jap -

Další články z Itálie:
Vicenza
Todi
Piazza Armerina
Monreale
Florencie - Palazzo Medici-Riccardi

Článek byl zobrazen 10 232 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA