Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Manfredonia

Manfredonia - informace o letovisku

Manfredonia je italské město v oblasti Apulie a leží na poloostrově Gargáno. Manfredonia se rozprostírá na jihu Gargana v Manfredonském zálivu. Manfredonia je přístavní město a arcibiskupské sídlo založené ve 13. století králem Manfrédem, synem Fridricha II, na místě zemětřesením (v r. 1223) zničeného města Siponte. Za pozornost stojí dóm (13. st.), pevnost (13. st.) a muzeum (Museo Archeologico Nazionale del Gargano). Šachovnicový půdorys napovídá, že se město stavělo podle plánu.

Z doby založení města se zachovala normanská pevnost (Castello Svevo), která působí nedobytně. Pevnost má čtyřúhelníkový půdorys. Rozšířena byla Anjouovci. V roce 1607 k ní přistavěli Španělé bašty, aby udrželi turecké dobyvatele v bezpečné vzdálenosti. Přesto v roce 1620 Turci hrad dobyli a většinu města zpustošili. Velká část ochranných hradeb se však dochovala. Dnes jsou v pevnosti umístěny sbírky Musea Nazionale. V historické části Manfredonie se nachází také katedrála Cattedrale di San Lorenzo, 8 kostelů, více než deset paláců a několik věží.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA