Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Giovanni Rotondo

San Giovanni Rotondo - informace o městě

San Giovanni Rotondo je město na poloostrově Gargano, které by nemělo uniknout vaší pozornosti. Je známé klášterem Santa Maria delle Grazie. Působil zde františkánský mnich Padre Pio (občanským jménem Francesco Forgione, 1887 – 1968), který byl svatořečen v červnu 2002. Na rukou měl stigmata (Kristovy rány po ukřižování), pomocí nichž zázračně vyléčil mnoho lidí od různých nemocí. V San Giovanni Rotondo nechal vystavět nemocnici a nový poutní kostel.

San Giovanni Rotondo je město s 26 tis. obyvateli. Jeho náboženská tradice je připomínaná městskými oslavami, jako např. ozdobení soch Madon (zdobí se šperky), které se odehrává v ulicích staré části města každoročně 15. srpna.

Dalším důležitým svátkem je Sv. Maria delle Grazie (díkůvzdání) ve dnech 8., 9., 10. září. Při této příležitosti se vzácný obraz Madony přenese do mateřského kostela, kde zůstane po 3 dny. Historické centrum města je převážně obytnou zónou. Turisté zde navštěvují nový kostel a kryptu, kde je uloženo tělo Sv. Padre Pia. V San Giovanni Rotondu najdete nesčetné množství kostelů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA