Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Giovanni Rotondo

San Giovanni Rotondo - informace o městě

San Giovanni Rotondo je město na poloostrově Gargano, které by nemělo uniknout vaší pozornosti. Je známé klášterem Santa Maria delle Grazie. Působil zde františkánský mnich Padre Pio (občanským jménem Francesco Forgione, 1887 – 1968), který byl svatořečen v červnu 2002. Na rukou měl stigmata (Kristovy rány po ukřižování), pomocí nichž zázračně vyléčil mnoho lidí od různých nemocí. V San Giovanni Rotondo nechal vystavět nemocnici a nový poutní kostel.

San Giovanni Rotondo je město s 26 tis. obyvateli. Jeho náboženská tradice je připomínaná městskými oslavami, jako např. ozdobení soch Madon (zdobí se šperky), které se odehrává v ulicích staré části města každoročně 15. srpna.

Dalším důležitým svátkem je Sv. Maria delle Grazie (díkůvzdání) ve dnech 8., 9., 10. září. Při této příležitosti se vzácný obraz Madony přenese do mateřského kostela, kde zůstane po 3 dny. Historické centrum města je převážně obytnou zónou. Turisté zde navštěvují nový kostel a kryptu, kde je uloženo tělo Sv. Padre Pia. V San Giovanni Rotondu najdete nesčetné množství kostelů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA