Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Peschici

Peschici - informace o letovisku

Peschici je nejmalebnější historické městečko exotické oázy Evropy – Gargana. Gargano je hornatý poloostrov východního pobřeží italského regionu Apulie s civilizací nedotčenou krajinou a pobřežím vroubeným zátokami s nádhernými přírodními útvary. Jedná se o velice členitý kraj s vápencovými jeskyněmi, bujnou vegetací, olivovými háji a v neposlední řadě s krásnými, převážně písčitými plážemi a azurově čistým mořem.

Toto italské městečko leží v malebné krajině tvořené skalami, jež se majestátně tyčí nad mořem. O Peschici se říká, že je skutečnou perlou poloostrova Gargáno. Je to především díky jeho nádherné poloze na skalnatém útesu, pod kterým se nachází mořské jeskyně. Na první pohled vás uchvátí bílé domy z kamene a typické křivolaké uličky, jejichž základ vznikl již ve středověku. Při procházce starým městem vás jistě zaujmou charakteristické obchůdky a řemeslnické dílny všeho druhu. Kolorit města také dotváří i místní restaurace se svou typickou středověkou atmosférou. Z obou stran město obklopují nádherné široké písečné pláže vhodné zejména pro strávení příjemné rodinné dovolené.

Peschici je nejmalebnější městečko Gargana s půvabným historickým centrem. Stará část města je vystavěna na skále a zdejší budovy postavené v orientálním stylu pocházejí až z 14. století. Peschici je původem rybářská osada a její křivolaké uličky si uchovávají někdejší atmosféru. Pokud se vydáte do spleti těchto úzkých uliček starobylého jádra Peschici, naleznete spoustu obchůdků s uměleckými předměty, oděvy i potravinami.

Tipy na výlety

aquapark Lido del Sole (20 km)

souostroví Tremiti, které se skládá se z malých ostrůvků - San Domino, San Nicola a Caprara. Původní jméno - Insulae Diomedeae - dal ostrovům řecký hrdina Diomedes, který zde podle legendy ztroskotal a zůstal až do své smrti, stopy po jeho pobytu prý na ostrově zůstaly dodnes. Monte Sant‘ Angelo – historicky významné místo nacházející se ve výšce asi 850 m n. m. Město je známo díky tomu, že je postaveno kolem místa zjevení, odtud pochází i jeho název: Monte Sant'Angelo (Hora Svatého Anděla). Můžete zde navštívit svatostánek sv. Archanděla Michala či Sluj sv. Archanděla Michala, neobvyklou jeskyni s nepravidelnou kamennou klenbou, kterou během staletí navštívily milióny poutníků, mnoha hříšníkům se zde dostalo odpuštění a nalezli zde klid.

San Giovanni Rotondo – důležité poutní místo. Město, kde působil a zemřel mnich Padre Pio, který zde založil nemocnici a vykonal mnoho zázraků. V klášteře je možné vidět jeho mnišskou celu, fotografie z jeho života a jeho hrobku. V roce 2002 byl papežem Janem Pavlem II. svatořečen.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA