Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ameglia

Ameglia, obec nacházející se v italském regionu Ligurie leží nad mořským ramenem řeky Omonimo, která ústí u města La Spezia do moře. Ameglia nabízí překrásné výhledy na Apuánské Alpy a společně s nedaleko vzdáleným mořem tvoří báječné místo pro strávení dovolené, kde si užijete příjemný klid a relaxaci.

Nejbližší pláž se nachází v Bocca di Magra, půvabném italském letovisku, které se rozrostlo z původní rybářské osady. Bocca di Magra je lemována známou pláží Punta Corvo, kde si můžete pronajmout loďky či si vyzkoušet vodní lyžování.

Kraj je rozdělen do čtyř provincií: Janov (Genova), La Spezia, Imperia a Savona. Riviera di Levante se vyznačuje mnohem členitějším a malebnějším pobřežím svažujícím se příkře do moře.

Tipy na výlety
Za pozornost určitě stojí pás skalnatého pobřeží na Riviéře Levante zvaný Cinque Terre - pět vesniček balancujících na samém okraji závratných útesů, které spojuje s civilizací jen prastará cestička Sentiero Azzurro. Levantská riviéra je spíš hornatá. V okolí přímořské vesnice Lavagna jsou dokonce vidět zasněžené vrcholky hor.

Dalším lákavým cílem je "modrá stezka" (Sentiero Azzurro), která vede 5 městy a nachází se v již zmiňovaných Cinque Terre. Cesta vede kopci i pobřežím a nikdy neztratíte okouzlující pohled na moře.

Tradičním turistickým místem je Rapallo, ale bohužel si tu neužijete příliš mnoho pláží. V této části riviéry jsou pláže trochu exotičtější, protože zde můžete najít mnohé útesy obývané nejrůznějšími druhy korálů. Modrou vlajku získaly Chiavari, Lavagna, Moneglia a Lerici.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA