Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caprioli

Caprioli - informace o obci

Caprioli je historická část starověké typické horské vesnice Pisciotta, je situována jen 1 km od písečných pláží Saline. Caprioli nabízí ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené u moře. Můžete odtud provozovat různé výlety do okolí, prozkoumávat starověké antické památky a především se koupat v křišťálových vodách Tyrhénského moře.

Caprioli je malá vesnička položená na svahu nad mořem na půl cesty mezi městečky Palinuro a Pisciotta. Nemá takovou malebnost ani starobylost jako ony, je mnohem mladší a zástavba je tu tedy mnohem modernější. Výrazným orientačním bodem je na pobřeží vystavěná saracénská věž Torre dei Caprioli. Pobřeží je mezi Palinuro a Caprioli písčité a pláže jsou ploché, teprve přímo před Caprioli se pobřeží zvedá a začíná být členité.

Obě letoviska představují velmi sympatická dovolenková místa, která se vyznačují klidnou atmosférou, zároveň však zde návštěvníci najdou vše potřebné pro prožití nezapomenutelné dovolené. Oblast je obklopena táhlým úbočím Apenin, které tvoří Národní park – Parco Nazionale del Cilento s mnoha významnými jeskyněmi.

Pokud se vydáte 1 km pěšinou, (nebo 3 km autem) dojdete až k průzračným vodám Tyrhénského moře, které lemují pěkné písečné pláže Marina di Pisciotta s mírným vstupem do vody. Zdejší pláže tak představují ideální místo pro strávení rodinné dovolené. Krásně čisté moře nabízí dobré podmínky pro potápění a okolní hornatá oblast s mnohými historickými místy zas pro zajímavé a panoramatické výlety.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA