Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Neapol

Neapol - informace o městě

Neapol leží v jedinečné zátoce s charakteristickým profilem sopky Vesuvu v pozadí. Neapol je natolik italská, že to vypadá skoro jako klišé – je to město pizzy, opery, rušných tržnic, fotbalu, náboženství, ale také rodiny a nezbytných ulic s prádelními šňůrami. Životem pulzující neapolské ulice i s jejich obyvateli jsou spojeny s obrovským uměleckým a archeologickým dědictvím, které je výsledkem dlouhé historie města.

Neapol je město jedinečných krás, kde ještě i dnes můžete pocítit a pozorovat něco ze starověké a středověké podoby světa. Pověst říká, že řecká osada vznikla na území dnešní Neapole již v polovině tisíciletí před Kristem. Jmenovala se Neápolis (nové město). Z osady se brzy stalo bohaté a důležité centrum. Ve 4. století je ovládli Římané a začlenili ho do své říše. Roku 79 po Kristu bylo město částečně poškozeno výbuchem Vesuvu. Po konci římské říše trpělo město mnoha nájezdy Vizigótů, Vandalů, Ostrogótů a dalších. Dále oblast prožívala již jen rozkvět.

Neapol je skvělé místo pro milovníky nejen architektury, umění, historie a kultury. Její krásná poloha u moře a její jedinečná atmosféra ji předurčuje k romantickým procházkám, objevování jedinečností, které vidí každý návštěvník jen sám pro sebe. Turisticky zajímavá část města by se dala rozdělit do třech částí: samotné centrum, severovýchodní část a dále jihozápadní část.

Co v Neapoli navštívit? 

Zajímavých, významných památek a míst je v Neapoli skutečně velké množství. A proto berte následující výčet jen jako inspiraci toho co všechno je v Neapoli možné vidět a navštívit. Prohlédnout si můžete hned několik hradů a pevností, kterými je Neapol proslulá: například Castel dell´Ovo, Castel Nuovo nebo pevnost Castel Sant´Elmo, která leží vysoko nad městem na vršku Volmero. Z tohoto místa se vám naskytne nádherný výhled na město a záliv. K Neapoli neodmyslitelně patří kostely, a jak by také ne, vždyť je to město s největším počtem sakrálních staveb na světě. K těm nejvýznamnějším patří kostel a klášter Santa Chiara, kostel San Lorenzo Maggiora a Neapolský dóm, oficiálně katedrála San Gennaro.

Dobrým nápadem pro prozkoumání pamětihodností Neapole je vzít si taxi k Museo Archeologico Nazionale. Potom se vydejte jižně přes část starého města s úžasnou atmosférou. Pokračujte dále na jih, až se dostanete k památkám poblíž přístavu a u pobřeží. Pokud čas dovolí, můžete navštívit i vzdálenější atrakce. Jeden z nejzajímavějších zážitků vás čeká při prohlídce starobylých podzemních tunelů, sklepů a stok, tajemně se vinoucích neapolským podzemím, kterému se zde říká Napoli Sotteraneo. Některé tunely pocházejí z řeckých dob.

Třetí největší město jižní Itálie, obklopeno Vesuvem, horami, pobřežím a ostrovem Capri, Ischia a Procida, leží na centrální poloze středozemí, v zálivu Napoli. V teplých ročních obdobích jsou v provozu divadla a nejrůznější sportovní zařízení, pořádají se koncerty. Díky příznivému podnebí a živým kulturním a uměleckým aktivitám může být Neapol navštěvována také v zimních měsících.

Neapol a jeho okolí je rodištěm pizzy, zmrzliny a hlavním městem těstovin. Celosvětově proslavená italská kuchyně je ve skutečnosti kuchyně neapolská. Velkou pýchou Neapole je vynikající pizza pečená v cihlové peci při vysoké teplotě. A co může být příjemnější než zakončit den v Neapoli vynikající večeří?

V okolí Neapole je několik míst, která můžete navštívit, ale k těm nejznámějším bezesporu patří Pompeje a Herculaneum. Dvě města, která byla roku 79 n. l. zavalena erupcí sopky Vesuv, takže i dnes je možné si udělat představu o tehdejším způsobu života.

Město Neapol je nejenom samo nádherné navíc ještě leží v krásné krajině na břehu moře v nádherném Neapolském zálivu, kde naleznete další atraktivní místa, jako jsou tři slavné ostrovy: Procida, Ischia a Capri. Navíc vám Neapol nejlépe poslouží jako výchozí bod pro výlety do okolí.

 

Kontextová reklama.

Za krásami Neapole

Za krásami Neapole

Krásná je Neapol… Hlavní město stejnojmenné provincie a rušná metropole Kampánie toho může svým návštěvníkům nabídnout opravdu mnoho. Ovšem musíte se připravit na to, že je tu skutečně hodně lidí a snad až moc živo.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA