Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colico

Důležité turistické centrum Colico představuje poslední město na severovýchodním konci italského jezera Lago di Como. Jezero Lago di Como je nazýváno nejkrásnějším jezerem v celé Itálii. Lago di Como leží na západním okraji Bergamských Alp a nabídne vám tak překrásné panoramatické výhledy a mnoho zajímavých výletů. Colico již od minulosti slouží jako důležitá obchodní křižovatka a je také ideálním místem pro konání výletů do překrásného okolí Lago di Como.

Za návštěvu stojí také známá místa tohoto italského regionu - 12 km vzdálené Bellano, 25 km vzdálená Chiavenna či 15 km vzdálená Gravedona. Díky rozvoji tohoto průmyslového centra je Colico velmi prosperující město.

Okolní příroda
Celá vodní plocha jezera má tvar převráceného písmene Y a spojují se v ní do jedné hladiny tři jezera: Lago di Colico, Lago di Lecco, Lago di Como. Jezero má rozlohu 146 km², vzniklo z obrovského ledovce a je bohaté na ryby, proto je zde rozvinuto rybářství. Je to třetí největší jezero v Itálii a se svou maximální hloubkou 410 m patří mezi nejhlubší v Evropě.

Charakteristická je rozmanitost krajiny. Na několika kilometrech se dostanete z vysokých hor přímo do nížiny a k jezeru, jeho břehy jsou většinou prudké a skalnaté. Na východní a severozápadní straně je sevřeno poměrně vysokými horskými masivy Alp a u Alta Brianza se rozděluje na dvě části. Na severu začíná u města Colico a na jihu končí jihozápadní rameno u města Como a jihovýchodní rameno u města Lecco.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA