Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colico

Důležité turistické centrum Colico představuje poslední město na severovýchodním konci italského jezera Lago di Como. Jezero Lago di Como je nazýváno nejkrásnějším jezerem v celé Itálii. Lago di Como leží na západním okraji Bergamských Alp a nabídne vám tak překrásné panoramatické výhledy a mnoho zajímavých výletů. Colico již od minulosti slouží jako důležitá obchodní křižovatka a je také ideálním místem pro konání výletů do překrásného okolí Lago di Como.

Za návštěvu stojí také známá místa tohoto italského regionu - 12 km vzdálené Bellano, 25 km vzdálená Chiavenna či 15 km vzdálená Gravedona. Díky rozvoji tohoto průmyslového centra je Colico velmi prosperující město.

Okolní příroda
Celá vodní plocha jezera má tvar převráceného písmene Y a spojují se v ní do jedné hladiny tři jezera: Lago di Colico, Lago di Lecco, Lago di Como. Jezero má rozlohu 146 km², vzniklo z obrovského ledovce a je bohaté na ryby, proto je zde rozvinuto rybářství. Je to třetí největší jezero v Itálii a se svou maximální hloubkou 410 m patří mezi nejhlubší v Evropě.

Charakteristická je rozmanitost krajiny. Na několika kilometrech se dostanete z vysokých hor přímo do nížiny a k jezeru, jeho břehy jsou většinou prudké a skalnaté. Na východní a severozápadní straně je sevřeno poměrně vysokými horskými masivy Alp a u Alta Brianza se rozděluje na dvě části. Na severu začíná u města Colico a na jihu končí jihozápadní rameno u města Como a jihovýchodní rameno u města Lecco.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA