Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tremezzo

Tremezzo je půvabné rekreační místo ležící na východním břehu italského jezera Lago di Como. Je proslulé již od konce 19. století a jeho součástí je i množství hotelů vysoké kvality. Tremezzo je známé především díky vile Villa Carlotta se skvostným parkem plným květin a vzácných rostlin.

Tremezo je malebné město, v jehož okolí se nachází několik honosných renesančních a barokních vil. Nejznámější je především Villa Carlotta (její původní název byl Sommariva), která se pyšní rozsáhlými zahradami. Tato vila byla postavena roku 1747 a pojmenována podle kněžny Sasko-Meiningenské, matky jednoho z dřívějších majitelů. V jejích sbírkách naleznete cenná sochařská díla A. Canovy, jakými jsou např. Cupido a Psyché. V zahradě této vily budete zaručeně obdivovat nádherné záhony kamélií, rododendronů a azalek.

Z Tremezza můžete využít lodní spojení do překrásné perly Itálie - města Bellagia či do jiných známých měst jezera Como jako je Varenna či Bellano, Menaggio (5 km) a Como (25 km). Jezero Como leží asi 50 km severně od Milána je obklopeno luganskými a bergamskými Alpami. Na jeho pobřeží se nachází mnoho půvabných typických městeček a lázeňských měst a dovolenou podle svých představ zde stráví ti, kteří mají rádi společenské vyžití, možnosti výletů a poznávání.

Právě díky rozlehlosti oblasti okolo jezera Como, je zde plno možností jak si užít také trochu zábavy. Přímo na jezeře je možno provozovat všemožné vodní sporty od windsurfingu po vodní lyžování. Ve všech městečkách jsou udržovány původní tradice. Na ostrově Comacina se například slaví Sagra di San Giovanni. Každý rok se jich jezdí účastnit mnoho turistů i místních obyvatel. Oslavy se zahajují 23. června obrovským ohňostrojem a následující den probíhá procesí loděk a gondol na jezeře. Chcete-li si dát u jezera Como nějaké typické jídlo, obvykle nejvíce doporučované jsou gnocchi nebo rýže. Typické jsou zde samozřejmě i ryby. K tomu si dejte velmi známé a dobré víno Nebbiolo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA