Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monte Cerignone

Ve vnitrozemí jihovýchodní Itálie se v regionu Marche rozkládá malá středověká vesnička Monte Cerignone. Je situovaná v nadmořské výšce 530 metrů a trvale zde žije okolo 800 obyvatel.  V okolí se rozprostírá nádherná příroda a krajina lákající k pěším výletům. Dovolenou si zde proto užijí především aktivní turisté, kteří ocení četné turistické stezky a možnost relaxace v klidném prostředí, daleko od velkých letovisek.

V městečku najdete několik obchůdků se suvenýry, také potraviny, pekařství i bar. Tradiční italské speciality vám připraví v některé restauraci nebo pizzerii. V Monte Cerignone se dochovalo mnoho cenných historických staveb. Nejvýznamnější z nich je bezesporu starý hrad tyčící se nad městem. V Monte Cerignone dlouhou dobu působil významný kazatel a dominikánský kněz sv. Dominik Spadafora, který zemřel v roce 1521.

Jestliže nechcete strávit celý pobyt v Monte Cerignone, stačí si pronajmout auto a vydat se například do 20 km vzdáleného ministátu San Marino, kde jsou široké možnosti nakupování a zábavy. Za návštěvu stojí také už o něco vzdálenější město Urbino a Riccione.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA