Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monte Cerignone

Ve vnitrozemí jihovýchodní Itálie se v regionu Marche rozkládá malá středověká vesnička Monte Cerignone. Je situovaná v nadmořské výšce 530 metrů a trvale zde žije okolo 800 obyvatel.  V okolí se rozprostírá nádherná příroda a krajina lákající k pěším výletům. Dovolenou si zde proto užijí především aktivní turisté, kteří ocení četné turistické stezky a možnost relaxace v klidném prostředí, daleko od velkých letovisek.

V městečku najdete několik obchůdků se suvenýry, také potraviny, pekařství i bar. Tradiční italské speciality vám připraví v některé restauraci nebo pizzerii. V Monte Cerignone se dochovalo mnoho cenných historických staveb. Nejvýznamnější z nich je bezesporu starý hrad tyčící se nad městem. V Monte Cerignone dlouhou dobu působil významný kazatel a dominikánský kněz sv. Dominik Spadafora, který zemřel v roce 1521.

Jestliže nechcete strávit celý pobyt v Monte Cerignone, stačí si pronajmout auto a vydat se například do 20 km vzdáleného ministátu San Marino, kde jsou široké možnosti nakupování a zábavy. Za návštěvu stojí také už o něco vzdálenější město Urbino a Riccione.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA