Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Offida

V jihovýchodní části Itálie se v regionu Marche rozkládá malé středověké městečko Offida, které má však velkou historickou hodnotu. Tyčí se zde několik kostelů a při procházce městem narazíte na nespočet kulturně historických památek. Město bylo vystavěno na kopci, ze kterého se naskýtá krásný výhled do okolí. Centrum je protkáno množstvím úzkých klikatých uliček, ve kterých jsou ukryty četné restaurace a bary lákající k posezení a ochutnávce tradičních specialit. Narazíte zde i na řadu obchůdků a krámků se suvenýry.

Vesnička Villa d’Appignano nedaleko Offidy je rodištěm významného italského kněze Dominika Peroniho, který byl nazýván také jako Bernard z Offidy. Působil ve zdejším klášteře, kde ve věku 90 let v roce 1604 také zemřel. Papež Pius VI. jej pak v roce 1795 prohlásil blahoslaveným. Offida se proslavila také výrobou tradiční paličkované krajky, proto zde můžete navštívit i muzeum věnované tomuto umění.

Jestliže budete mít k dispozici auto a zatoužíte po osvěžení v mořských vlnách, stačí se vydat asi 20 km daleko k pobřeží Jaderského moře. Za návštěvu stojí také obec Ascoli Piceno vzdálená 25 km, středověká města Urbino či Pesaro. Offida je skvělým výchozím místem pro poznávání tohoto jedinečného a krásného kraje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA